Liga Nova KBM: Šentjurju pripadel sosedski dvoboj, odločilna zadnja četrtina

10
2023

Ljubljana - Petkov obračun 20. kola Lige Nova KBM je bil odigran v Laškem, domači Zlatorog je gostil sosedski dvoboj s Šentjurjem. Slednji so zabeležili zmago z rezultatom 72:82, gostje so bolje igrali v zadnji četrtini, katero so dobili z 11:20. Najboljši strelec srečanja je bil s 25 točkami Jan Copot (Zlatorog Laško), dve točki manj je dosegel Tavian Mc Kael Dunn-Martin (Šentjur).

20. kolo
Petek, 10. marec

ZLATOROG LAŠKO - ŠENTJUR 72:82 (22:27, 23:15, 16:20, 11:20)

Zlatorog Laško: Bailey 21 (2:2), Copot 25 (5:5), Miljković 2 (0:2), Vujasinović 11 (0:2), Pirš 2, Tratar 2, Samojlović 9 (2:2).
Šentjur: Dunn-Martin 23 (6:7), Tomažič 18 (5:7), Nemanič 6, Rikalo 5, Držić 3, Zupan 11 (6:6), Glogovac 16 (1:2).

Košarkarji Zlatoroga so po izjemni zmagi v prejšnjem kolu Lige Nova KBM proti vodilni Krki sredi Novega mesta doživeli petnajsti poraz in so še naprej na dnu Lige Nova KBM. V Treh lilijah so morali priznati premoč Šentjurju, ki je ob dobri zadnji četrtini vpisal deveto zmago.

Šentjur je do druge zmage v Ligi Nova KBM v tej sezoni proti Zlatorogu prišel ob dvanajstih zadetih trojkah in izgubljenemu skoku 23:37. Razliko na semaforju je naredil v zadnjih petih minutah tekme, ko je moral igro pri Zlatorogu zaradi petih osebnih napak zapustiti Adrio Ramone Bailey, ki je dosegel 21 točk. Še štiri več za Laščane jih je zbral Jan Copot, a zgolj dve v drugem polčasu.

Na drugi strani je imel trener Šentjurja štiri razpoložene posameznike. Tavian Dunn-Martin je dosegel 23 točk (trojke 3:4, 6 podaj), 18 jih je dodal Tim Tomažič (7 skokov, 7 izgubljenih žog), 16 Stefan Glogovac (trojke 3:4), 11 pa Nejc Zupan (6 skokov, 3 podaje).

Zlatorog bo v naslednjem kolu 18. marca gostoval v Domžalah, Šentjur pa bo gostil Ilirijo (20. 3.).