Liga Nova KBM: Šentjur v Laškem boljši od Zlatoroga

18
apr.
2022

Ljubljana – V ligi za obstanek se je tekmovanje v 7. kolu drugega dela tekmovanja nadaljevalo s tekmo v Laškem, kjer so domačimi gostili zasedbo iz Šentjurja. Gostujoča ekipa je pokazala, da si močno želi uvrstitve v četrtfinale Lige Nova KBM in je svoje gostovanje v Laškem zaključila z zmago.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA

Liga za obstanek
7. kolo
Ponedeljek, 18. april

ZLATOROG LAŠKO : ŠENTJUR 67:72 (20:24, 12:11, 12:22, 23:15)
Zlatorog Laško: Kerič 2 (2:2), Hrovat 6 (2:2), Lorbek 13, Copot 20, Kellner, Grušovnik 1 (1:2), Kellner 6, Miljković 4 (2:4), Dragan 7, Tunstall 8, Medved 6.
Šentjur: Tabak 8 (2:3), Holmes 11, Rikalo 16 (7:9), Đapa 14, Nemanič 6, Brunčević 2 (2:2), Tomažič 15 (2:2), Držić, Kalan.
Košarkarji Laškega so v boju za obstanek v elitni druščini slovenskih košarkarskih klubov doživeli nov poraz, a ohranjajo dve zmagi prednosti pred kranjskim Triglavom. V boju s Šentjurjem so bili v končnici nepričakovano blizu preobratu.

Po tesnem prvem polčasu so gostje v tretji četrtini ušli na 34:49 in 42:57. Pri 44:62 ob uvodu zadnjega dela je kazalo, da je tekma odločena. Domači pa so se 52 sekund pred koncem po uspešno izvedenih prostih metih Elvisa Keriča nepričakovano približali na 65:66. Tim Tomažič in Jonathan Alexander Holmes pa sta poskrbela za +5 in s tem mirno končnico za goste.

Pri domačih je bil z 20 točkami najbolj pri metu Jan Copot, ki je temu dodal osem skokov. Pri gostih je 16 točk dosegel Marko Rikalo, 15 jih je dodal Tomažič ter 14 Dalibor Đapa.

Šentjur že v sredo čaka naslednji obračun, takrat z ECE Triglavom, Zlatorog pa bo v naslednjem kolu teden dni kasneje doma gostil Rogaško.