Liga Nova KBM: Rogaška z novo zmago, Šentjur-ECE Triglav 20:0

23
apr.
2022

Ljubljana – V sobotnih dveh tekmah drugega dela v ligi za obstanek je Rogaška z zmago proti Hopsom dodatno potrdila 7. mesto pred začetkom četrtfinala končnice. Tekma Šentjur-ECE Triglav je bila registrirana 20:0 za Šentjur, tako je ECE Triglav dokončno izpadel iz Lige Nova KBM.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA

Liga za obstanek
8. kolo
Sobota, 23. april

ŠENTJUR : ECE TRIGLAV 20:0
KK ECE Triglav nastopil na tekmi s 4 igralci, slovenskimi državljani in 1 igralcem, brez slovenskega državljanstva. V skladu z 59. členom Registracijskega pravilnika je vsaka ekipa v 1. SKL za člane dolžna nastopiti na tekmi z najmanj osmimi igralci, ki so slovenski državljani, oziroma imajo status doma vzgojenega igralca.

Sklep:
1. Tekma Šentjur : ECE Triglav se v skladu z 121. členom Tekmovalnih propozicij registrira po uradni dolžnosti z rezultatom 20:0 v korist KK Šentjur, ekipa ECE Triglav ne prejme točke za sodelovanje.

ROGAŠKA : HOSPI POLZELA 116:99 (28:27, 29:23, 31:22, 28:27)
Rogaška: Smith 34 (7:7), Vujačić 20, Primorac 9, Bratož 13 (3:4), Jackson ml. 5 (3:4), Sivka 8, Fištrič 2 (2:2), Šikanič 10 (2:2), Zupan 15 (2:3).
Hopsi Polzela: Rizman 13 (1:2), Besedić 7, Vranjkovič 14 (3:6), Vašl 18 (2:2), Goltnik 10, Oberlajt 7 (2:2), Pešak 8 (3:5), Omladič 2, Glavan 20 (3:3).
Rogaška je s 14. zmago v sezoni le še potrdila prvo mesto v ligi za obstanek in čaka na tekmeca v četrtfinalu končnice. Kdo bo osvojil drugo mesto v ligi za prvaka, namreč še ni znano.

So pa danes domači prikazali eno najbolj učinkovitih predstav v sezoni, potem ko so ob zmagi zlahka presegli stotico, ob tem pa dosegli kar 19 trojk.

Že po polčasu so dosegli 57 točk, a imeli kljub temu vsega +7 po prvih 20 minutah. Gosti so takrat še dihali za ovratnik favorizirani domači vrsti, ta pa se je nato v tretji četrtini odlepila in si priigrala neulovljivo prednost.

Stotico so košarkarji Rogaške presegli že po dobrih 33 minutah, na koncu pa so se ustavili pri 116. Tudi gostje so se približali trimestni številki, zmanjkala jim je le ena točka.

Pri domačih je s 34 točkami in sedmimi trojkami blestel Daishon Smith, 20 točk je dodal še Petar Vujačić. Pri gostih je 20 točk dosegel Ožbej Glavan, Miha Vašl pa jih je prispeval 18.

Rogaška bo naslednjo tekmo odigrala v sredo v gosteh proti Zlatorogu Laško, Hopsi pa bodo isti dan gostili ekipo ECE Triglav.