Liga Nova KBM: Rogaška prvi polfinalist, Helios Suns serijo vrača v Domžale

07
maj
2022

Ljubljana – Sobota zvečer je bila rezervirana za dve tekmi četrtfinala Lige Nova KBM, dobili pa smo tudi prvega polfinalista, in sicer je to ekipa Rogaške, ki je bila tudi na drugi tekmi uspešnejša od Gorenjske gradbene družbe Šenčurja. V drugem četrtfinalnem paru je Helios Suns v gosteh visoko premagal Šentjur in tako izsilil tretjo, odločilno tekmo. Preostali drugi tekmi četrtfinala bosta odigrani 9. (Cedevita Olimpija-Krka) in 10. maja (Terme Olimia Podčetrtek-Nutrispoint Ilirija).

LIGA NOVA KBM
ČETRTFINALE
2. tekmi

Sobota, 7. maj

ŠENTJUR (8) : HELIOS SUNS (1) 70:109 (15:18, 21:31, 22:32, 12:28)  *1:1

Šentjur: Brunčević 5 (0:1), Tabak 11 (4:6), Tomažič 10, Holmes 7 (4:4), Rikalo 11 (2:3), Držić 7 (4:4), Đapa 15 (1:1), Nemanič 4 (0:2).
Helios Suns: Bratec 3, Ferme 12, Pašajlić 30 (4:4), Mirtič 9 (1:1), Ervin 15, Oman 11 (1:1), Jois 8, Prepelič 11 (3:4), Šantelj 10 (4:4).
Košarkarji Helios Suns so dobili drugo tekmo četrtfinala Lige Nova KBM proti Šentjurju in serijo na dve zmagi izenačili na 1:1. Odločila tretja tekma bo v torek, 10. maja, ob 19. uri v Domžalah.

Zmagovalec serije Helios Suns - Šentjur se bo v polfinalu pomeril z boljšim iz para Nutrispoint Ilirija - Terme Olimia.

Helios Suns je popravil spodrsljaj s prve tekme (83:87) in kot vodilna ekipa lige za prvaka ostaja v igri za polfinale. Pomemben del naloge je opravil že v prvem polčasu, v katerem si je priigral trinajst točk prednosti, razliko v kakovosti in širšem naboru igralcev pa je potrdil v nadaljevanju.

Domžalčani so šele drugič v sezoni v vseh tekmovanjih presegli mejo 100 doseženih točk (105 točk so dali Ježici v četrtfinalu Pokala Spar), Miroslav Pašajlić pa je prikazal svojo najboljšo predstavo v slovenskem prvenstvu. V dobrih 26 minutah na parketu je dosegel 30 točk (indeks 33) ob metu iz igre 10:14 (trojke 6:9) in zbral še šest podaj.

Poleg njega je še pet igralcev Helios Suns doseglo dvomestno številko točk, med njimi pa ni bilo enega od nosilcev igre Blaža Mahkovica, ki je počival zaradi težav z ahilovo tetivo. Pri domačih je Dalibor Đapa zbral 15 točk.

ROGAŠKA (7) : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR (2) 87:72 (18:21, 17:19, 23:19, 29:13)  *2:0
Rogaška: Smith 24 (3:3), Močnik 3, Vujačić 18 (5:5), Šikanič 6 (1:2), Zupan 11, Primorac 9 (2:3), Jackson 16 (5:6).
Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 6, Ožegovič 2, Rojc 2, Murić 17, R. Rizvić 5, Martinčič 14 (1:2), Tešić 2, Rebec 19 (3:3), Ahmedović 5 (1:2).
Košarkarji Rogaške so prvi polfinalisti lige Nova KBM. Serijo na dve zmagi proti drugouvrščeni ekipi lige za prvaka so rešili že po drugi tekmi. Na domačem parketu so premagali Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur s 87:72.

Rogaška se bo v polfinalu prav tako na dve zmagi pomerila z zmagovalcem dvoboja med Krko in Cedevito Olimpijo. Prvo tekmo v Novem mestu so prepričljivo dobili Ljubljančani.

Slatinčani, ki so nastopili brez Terryja Armstronga, na začetku tekme pa se je poškodoval še Domen Bratož, so do zmage prišli v zadnji četrtini, ki so jo z zbrano in preudarno igro dobili z 29:13.

V dveh minutah in pol zadnjega dela so si varovanci trenerja Damjana Novakovića priigrali prednost 70:61, ki je gostje do konca niso več izničili.

Ključne vloge v napadu Rogaške so odigrali Daishon Smith s 24 točkami (trojke 5:11, 6 skokov, 5 podaj, indeks 26), Ronald Jackson, ki je 16 točkam dodal 15 skokov (indeks 32), ter Petar Vujačić z 18 točkami (met 5:14). Pri gostih je bil prvi strelec Jan Rebec (19 točk), najvišji statistični indeks pa je imel Dino Murić (17 točk, 10 skokov, indeks 24).