Liga Nova KBM: Rogaška po preobratu do zmage v Škofji Loki

11
feb.
2023
  • Liga Nova KBM

Ljubljana - Sobotni obračun v Škofji Loki je po preobratu pripadel Rogaški, ki je prišla do druge zaporedne zmage v Ligi Nova KBM. Košarkarji LTH Castingsa so ob polčasu vodili z 39:29, vendar prednosti do konca niso uspeli zadržati, Rogaška je slavila s 84:87.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA

18. kolo
Sobota, 11. februar

LTH CASTINGS : ROGAŠKA 84:87 (23:17, 16:12, 14:31, 31:27)

LTH Castings: Čibej 9 (2:2), Jugovic 8 (1:2), Ristić 2, Frelih 2 (2:2), Grum 8 (2:2), Bilić 15, Rodič 7 (2:2), Greene 15, Kegler 18 (2:5).
Rogaška: Jean-Baptiste 5, Durnik 17 (7:8), Močnik 2, Tabak 15 (4:5), Špan 27 (3:5), Sivka 7 (1:2), Miličević 14 (6:7).

Košarkarji LTH Castings, ki so v zadnjih štirih kolih dosegli tri od svojih petih zmag, so v 18. kolu Lige Nova KBM klonili proti Rogaški. Slatinčani so po preobratu v tretji četrtini slavili s 87:84 in bodo v nadaljevanje prvenstva oziroma tretjo tretjino prvega dela krenili s polovičnim izkupičkom 9-9.

Ločani so imeli prvih 25 minut tekmo trdno v svojih rokah. Vodili so s 50:39, nato pa so gostje naredili delni izid 19:0 in v zadnjih deset minut šli z vodstvom šestih točk.

LTH Castings je tekmeca z nizom trojk sicer ujel, v vodstvo pa se ni prebil, saj so bili gostje premočni pod obročema. Hkrati so imeli v svojih vrstah dovolj razpoloženih košarkarjev; v prvi vrsti Jureta Špana, ki je ob metu iz igre 10:18 dosegel 27 točk. Sedemnajst točk in sedem skokov je dodal Urban Durnik, 15 jih je prispeval Patrik Tabak (5 skokov, 5 podaj), 14 pa Ivan Miličević.

Pri domačih sta bila najbolj učinkovita Mario Jaquan Kegler (18 točk, 6 skokov) in Javon John Greene (15 točk, 6 skokov).

Igor Dolenc, trener LTH Castingsa: "V prvem polčasu smo znova odlično igrali v obrambi, nato pa nas je nekaj slabih minut v tretji četrtini stalo zmage. Hvala navijačem za podporo."

Peter Markovinovič, trener Rogaške: “Težko gostovanje, ki se je odločalo v zadnjih minutah tekme. Po zaspanem prvem polčasu smo tekmo preobrnili v 3/4 in na koncu z mirnim izvajanjem prostih metov pripeljali h koncu.”