Liga Nova KBM: Rogaška do tretje zaporedne zmage, tokrat na gostovanju v Šentjurju

06
maj
2023

Ljubljana - Dvoboj med Šentjurjem in Rogaško, ki je odločal o uvrstitvi na prvenstveni lestvici, je pripadel gostom iz Rogaške Slatine (87:92). Rogaška je zabeležila še tretjo zaporedno zmago in bo v končnico vstopila s petega mesta. Najboljši strelec srečanja je bil Jure Špan (Rogaška), ki je dosegel 24 točk in zbral 7 podaj, v domači zasedbi sta po 22 točk prispevala Tim Tomažič (11 skokov) in Rok Nemanič.

27. kolo
Sobota, 6. maj

ŠENTJUR : ROGAŠKA 87:92 (21:28, 15:18, 29:20, 22:26)

Šentjur: Craig 9 (1:2), Dunn-Martin 19 (2:2), Tomažič 22, Nemanič 22, Rikalo 2, Držić 5 (2:3), Glogovac 8.
Rogaška: Jean-Baptiste 4, Durnik 18 (2:2), Močnik 2, Tabak 17, Špan 24 (5:5), Sivka 12 (2:2), Miličević 15 (4:6).

Košarkarji Rogaške so v zadnjem kolu rednega dela Lige Nova KBM vpisali trinajsto zmago v sezoni, drugo proti Šentjurju, tako da bodo v četrtfinale vstopili s petega mesta. V seriji na dve zmagi se bodo pomerili z drugouvrščeno ekipo, torej s Helios Suns ali Krko, ki mora za potrditev prvega mesta danes zmagati v Škofji Loki.

Šentjur, ki je redni del sklenil s četrtim zaporednim porazom oziroma petnajstim v sezoni, bo v četrtfinalu, ki se bo začel v četrtek, 11. maja, igral proti Cedeviti Olimpiji.

Rogaška je zasluženo prišla do tretje zmage v nizu, saj je bila večino časa boljši tekmec, tudi v izenačeni končnici pa je bila bolj zbrana in natančna.

Šentjur je zaostanek 16 točk iz prvega polčasa izničil sredi tretje četrtine, s trojko Roka Nemaniča pa je v zadnjih 100 sekund dvoboja vstopil s točko minusa (87:88). Odločilne točke za goste sta dosegla Patrik Tabak (17 točk, 8 skokov) in Ivan Miličević (15 točk, 9 skokov).

Pri Šentjurju sta po 22 točk dosegla Tim Tomažič (11 skokov, 6 podaj) in Rok Nemanič (trojke 6:11), za Rogaško pa je največ košev zbral Jure Špan (24 točk, trojke 5:12, 7 podaj).