Liga Nova KBM: Petnajsta zaporedna zmaga Krke

21
jan.
2023

Ljubljana - V 15. kolu Lige Nova KBM je Krka gostila LTH Castings, Novomeščani so do zanesljive zmage prišli v drugem polčasu. Škofjeloška zasedba se je v prvem delu dobro upirala vodilni Krki, ob polčasu je prednost domačih znašala devet točk, končni rezultat pa je bil 85:46. Najboljši strelec srečanja je bil Jan Špan, ki je dosegel 14 točk in prispeval 5 podaj, v dresu LTH Castings je 13 točk zbral Javon John Greene.

15. kolo
Sobota, 21. januar

KRKA : LTH CASTINGS 85:46 (20.14, 16:13, 17:4, 32:15)

Krka: Stergar 13 (2:2), Jančar Jarc 6, Cerkvenik 11 (2:2), Stavrov 9 (5:7), Vucić 10 (2:6), Jurkovič 10, Špan 14 (2:2), Škedelj 12 (2:3).
LTH Castings: Jugovic 7 (2:2), Frelih 5, Bilić 7 (1:2), Rodič 7, Green 13 (2:2), Kegler 7.

Krka je vpisala petnajsto zmago v Ligi Nova KBM in kot edina neporažena ekipa v Sloveniji odhaja na četrti turnir regionalnega tekmovanja. LTH Castings na drugi strani ostaja na dnu razpredelnice z izkupičkom 3-12.

Novomeščani bodo naslednjo tekmo v Ligi Nova KBM igrali 31. januarja na Polzeli, Ločani pa bodo 28. januarja gostili zasedbo Šentjurja.

Glede na to, da sta se pomerili prva in zadnjeuvrščena ekipa vprašanje zmagovalca ni bil v prvem planu. Domači so vpisali svojo najvišjo zmago v sezoni, gostje pa so doživeli drugi najvišji poraz.

Pri Krki, ki je drugi polčas dobila z 49:19, je imelo šest igralcev dvomestno število točk in sedem statistični indeks nad 10. Luka Stergar je dosegel indeks 19 (13 točk, 7 skokov), Robert Jurkovič pa 18, za 10 točk in 11 skokov.

Pri LTH Castings je Javon John Greene zbral 13 točk, prvi strelec Lige Nova KBM Siniša Bilić (povprečje 19,3 točke) pa je dosegel sedem točk.

Gašper Okorn, trener Krke: "Zmaga je zmaga, sicer pa je bila tekma precej zaspana, vsi po vrsti pa bolj "mrtvi". Zato je tudi težko oceniti tako tekmo. Ostali bosta pa dve točki, to šteje."

Igor Dolenc, trener LTH Castingsa: "Čestitke Krki za zasluženo zmago. Podobno kot na domači tekmi proti Heliosu, smo tudi tokrat odigrali zelo slab drugi polčas in za boljši rezultat naredili preveč napak."