Liga Nova KBM: Odigrane štiri tekme predzadnjega kola drugega dela tekmovanja

27
apr.
2022

Ljubljana – Na praznično sredo košarkarji v Ligi Nova KBM niso počivali, ampak so odigrali kar štiri tekme. V dveh tekmah lige za prvaka so bili uspešni igralci GGD Šenčurja in Helios Sunsov, dve tekmi lige za obstanek pa sta zmagi prinesli Rogaški in igralcem iz Polzele. Jutri in do konca tedna bodo odigrane vse preostale tekme do konca drugega dela tekmovanja v Ligi Nova KBM.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA

Liga za prvaka
9. kolo
Sreda, 27. april

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : NUTRISPOINT ILIRIJA 83:80 (18:25, 21:32, 21:20, 23:15)
Gorenjska gradbena družba Šenčur: Rojc 1 (1:2), Murić 14 (2:3), Rizvić 25 (4:5), Rebec 3, Ahmedović 16 (2:4), Ožegovič 7, Martinčič 15 (2:2), Tešić 2.
Nutrispoint Ilirija: Kraljević 6 (0:2), Pajić 14, Bačvič 5 (2:2), Kureš 1 (1:1), Vončina 6, Cerkvenik 11 (1:2), Pelko 8 (2:3), Milašinović 12, Jurkovič 17.
Domačini so do šeste zmage v ligi za prvaka, s katero so za hip posegli po samem vrhu lestvice (tega so kasneje znova prevzeli Helios Suns), prišli v zaključku tekme, potem ko so večino dvoboja lovili strelsko izjemno razpoloženo ljubljansko vrsto.

Uvodne minute so bile srečanje v malem. Gostje so po treh minutah igre pobegnili na 7:2, a je GGD Šenčur v naslednjih minutah našel ritem in prišel do izenačenja na 9:9 ter nato prvič povedel. Sledile so minute domačih, ki so prvo četrtino dobili s 18:13.

V drugi četrtini pa je Nutrispoint Ilirija na krilih izjemnega napada znova poletela in sprva izenačila na 20:20, nato pa močno povedla z delnim izidom 25:11. Strelsko so blesteli Robert Jurkovič (17 točk), Marko Pajić (14 točk in 8 skokov) in Miha Cerkvenik (11 točk).

Ob koncu polčasa pa je znova sledil niz 13 neodgovorjenih točk domačinov, ki so tako ob premoru vendarle ulovili priključek. Tega so ob nadaljevanju izjemne strelske predstave Nutrispoint Ilirije - na tekmi je bila iz igre 55-odstotno uspešna, za tri točke pa kar 57-odstotna - lovili še v tretji četrtini.

A Gorenjci so tudi sami bili uspešni pri metu (52 odstotkov iz igre), v zadnji četrtini pa so končno našli recept za goste tudi v obrambi. Razmerje na tekmi so v svoj prid preobrnili predvsem s 16 ukradenimi žogami. Tako so 4:51 minute pred koncem pri 73:73 prvič po drugi četrtini izenačili izid.

Ilirija je pri 73:76 še zadnjič povedla, v zaključku pa so domačini vendarle bili bolj zbrani na obeh straneh igrišča. Levji delež k zmagi je prispeval Ramo Rizvič s 25 točkami. Dino Murić je dosegel 14 točk in ujel 14 skokov, Emir Ahmedović pa je dosegel 16 točk.

Gorenjska gradbena družba Šenčur bo v zadnjem krogu rednega dela v soboto gostoval pri vodilnim Helios Sunsih iz Domžal, Nutrispoint Ilirija pa bo doma isti dan gostila Cedevito Olimpijo.

KRKA : HELIOS SUNS 71:85 (16:22, 20:24, 20:28, 15:11)
Krka: Stipčević 7, L. Lapornik 15, M. Lapornik 13 (1:2), Macura 12 (0:1), Thomas 2, Stergar 9 (2:4), Stavrov 2, Stipaničev 5 (2:2), Škedelj 6.
Helios Suns: Ervin 16 (4:6), Oman 6 (2:2), Mahkovic 19 (6:6), Prepelič 13 (1:1), Štantelj 12, Ferme 6, Pašaljić 7, Jois 6 (2:5).
Košarkarji Helios Suns iz Domžal v državnem prvenstvu še naprej meljejo. Na gostovanju v Novem mestu so v vseh pogledih nadigrali nasprotnika in zabeležili še sedmo zmago na devetih srečanjih. Krka s četrtim porazom v boju za prvaka ostaja na tretjem mestu prvenstvene lestvice.

Gosti so pomemben korak k zmagi naredili že v prvem polčasu. Po odločnem uvodu, ko so po 6:43 minute igre prišli do vodstva s 15:9, so v zaključku druge četrtine kronali izjemno kroženje žoge v napadu za prvo vodstvo z dvomestnim številom točk. Z razliko 10 točk v prid Heliosa sta moštvi tudi odšli na odmor.

V uvodu drugega polčasa pa so Domžalčani našli še višjo predstavo in pri 74:56 ob zadetem metu za tri točke Bineta Prepeliča ob koncu tretje četrtine nakazali, da domačinom več ne bodo pustili blizu. V zadnji četrtini so sicer nekoliko stopili s stopalke za plin, a razlika je vseskozi ostala dvomestna.

Ob ekipni igri so na koncu kar štirje igralci prve postave Heliosa dosegli dvomestno število točk. Blaž Mahkovic je bil z 19 točkami ob 83-odstotnem metu iz igre prvi strelec. Carlbe Lee Ervin je dosegel 16 točk in osem skokov, Prepelič pa 13 točk.

Za domačine, ki so z 38:32 izgubili bitko za odbite žoge, je bil najbolj razpoložen Luka Lapornik s 15 točkami. Miha Lapornik je dosegel 13 točk, Jurij Macura pa 12.

Helios Sunsi bodo redni del drugega dela tekmovanja v Ligi Nova KBM zaključili v soboto na domačem parketu z dvobojem vrha lestvice proti GGD Šenčurju. Krka pa bo v nedeljo gostovala v Ljubljani pri Cedeviti Olimpiji.

Liga za obstanek
9. kolo

ZLATOROG LAŠKO : ROGAŠKA 90:96 (24:20, 20:23, 21:22, 25:31)
Zlatorog Laško: Medved 16 (1:3), Kerič 7, Copot 19 (2:4), Kellner 10 (1:1), Grušovnik 12, Miljković 7 (3:4), Tunstall 19 (4:8).
Rogaška: Smith 22 (2:3), Sivka 10, Vujačić 9 (5:5), Šikanič 4 (2:4), Zupan 11 (2:2), Primorac 6 (2:4), Bratož 14 (2:2), Jackson 20.
Vodilna ekipa v skupini za obstanek Rogaška je prišla do nove zmage. Tokrat so Slatinčani, ki bodo tekmovanje nadaljevali v četrtfinalu, dobili izenačen obračun s predzadnjo ekipo lige.

Gosti so tekmo sicer silovito odprli in povedli z 8:0, kot pa se je pozneje izkazalo, je bila to tudi največja prednost na precej izenačenem obračunu, ki je bil poln preobratov.

Prednost osmih točk so si Slatinčani priigrali le še enajst sekund pred koncem, ko je Ronald Eugene Jackson s košem potrdil zmago svoje ekipe proti Zlatorogu, ki je bil sicer še minuto in pol pred koncem še povsem v igri s tremi točkami zaostanka.

Pri domačih sta po 19 točk dosegla Jan Copot in Dennis Tunstall, slednji je dodal še 12 skokov. Pri gostih pa sta z 22 oziroma 20 točkami prednjačila Daishon Lenard Smith in Ronald Eugene Jackson.

Rogaška je že odigrala vse tekme v tem delu tekmovanja, Zlatorog pa čaka še gostovanje pri ECE Triglavu čez tri dni.

HOPSI POLZELA : ECE TRIGLAV 93:81 (24:15, 29:21, 24:23, 16:22)
Hopsi Polzela: Rizman 16, Pešak 5 (2:2), Besedić 9 (2:2), Omladič 3 (1:2), Glavan 14 (4:6), Vranjkovič 17 (5:8), Bašić 6 (2:2), Vašl 11 (2:2), Goltnik 8 (2:2), Gorišek 4.
ECE Triglav: Dornik 6 (1:2), Urbiha 16 (1:1), Praljak 2, Maček 15, Smrekar 10, Čabrilo 10 (3:3), Muratović 2 (2:4), Samojlović 20 (1:1).
Zmaga Hopsov na domačem parketu proti zadnjemu moštvu lige za obstanek nikoli ni bila pod vprašajem. Tekmo so odprli s serijo 7:0, nato pa vseskozi nadzirali potek srečanja in si priigrali deveto zmago v prvenstvu (ob 17 porazih). To je bila zadnja tekma Hopsov v tem delu tekmovanja, ki so ga končali na tretjem mestu lestvice.

Z razpoloženima Markom Vranjkovičem (17 točk) in Janom Rizmanom (16 točk) se je prednost Hopsov v prvem polčasu vseskozi stopnjevala. Minuto pred odmorom je ob dveh zadetih prostih metih Vranjkoviča dosegla že 18 točk (50:32).

Domačini so tudi v drugi polčas krenili odločno, tako da je prednost še narasla in dosegla največ 23 točk.

V nadaljevanju pa so gostje vendarle nekoliko ublažili razliko. Največ sta k temu prispevala Filip Samojlović in Lovro Urbiha, ki sta za Triglav dosegla 20 in 16 točk.

ECE Triglav, ki ga čez tri dni čaka še zadnja, domača tekma z Zlatorogom, s tremi zmagami s 25 tekem ostaja na repu lestvice za obstanek.