Liga Nova KBM: Novomeščani vprašanje zmagovalca odločili v prvem polčasu in vpisali deseto zmago

09
dec.
2022

Ljubljana - Petkov obračun Lige Nova KBM je gostila Rogaška Slatina, kjer sta se pomerili ekipi Rogaške in Krke. Novomeščani so zabeležili še deseto prvenstveno zmago, končni rezultat srečanja je bil 60:83. Ob zmagi Krke je največ točk prispeval Rok Stipčević, in sicer 20, v domači zasedbi je bil v napadu z 12 točkami najuspešnejši Domen Močnik.

10. kolo
Petek, 9. december

ROGAŠKA - KRKA 60:83 (21:34, 13:18, 18:13, 8:18)

Rogaška: Riley 11 (3:4), Durnik 11 (1:2), Močnik 12, Tabak 5 (3:4), Špan 10 (3:3), Sivka 2, Kraljević 2, Miličević 7 (4:4).
Krka: Stergar 6 (3:4), Cerkvenik 8, Stipčević 20 (1:1), Vucić 8 (2:3), Jurkovič 5, Spasojević 13 (3:4), Špan 17 (2:2), Škedelj 6 (2:2).

Košarkarji Krke tudi po petnajsti tekmi v sezoni 2022/23 ostajajo neporaženi. V ligi Nova KBM so dobili vseh deset dvobojev. Danes so še drugič v tej sezoni ugnali Rogaško, v uvodnem krogu so doma zmagali z 38 točkami razlike, v Rogaški Slatini pa so bili boljši s 83:60.

Varovanci trenerja Gašperja Okorna so tekmo sicer odprli z zaostankom 0:7, a so že v prvi četrtini postavili trdne temelje za končni uspeh. Ob izjemno razpoloženem Roku Stipčeviću, ki je v prvih desetih minutah ob stoodstotnem metu dosegel 17 točk, so povedli 34:21.

Do 18. minute oziroma vodstva 48:31 je Krka zgrešila le eno trojko iz enajstih poskusov, na začetku drugega polčasa pa je prišla do 23 točk prednosti.

Rok Stipčević je tekmo končal pri 20 točkah (trojke 5:6), 17 točk je zbral Jan Špan (trojke 3:6), na drugi strani pa je bil pri domačih najbolj razpoložen Domen Močnik (12 točk, trojke 4:7).

Tako Rogaška kot Krka v 2022 ne bosta več igrali pred domačo publiko. Slatinčani bodo 19. decembra gostovali v Šentjurju, 29. decembra pa v Laškem. Krka bo 16. decembra igrala z Ilirijo v Tivoliju in 28. v Šenčurju

Peter Markovinovič, trener Rogaške: "Krka je upravičila vlogo favorita že v prvem polčasu. Zadevali so iz razdalje, kar nam manjka. Poleg tega pa nam manjka obramba in napadalni skok. Špan ima glavobole, a upamo, da bodo z urgence prispele spodbudne novice in da gre z nami v Romunijo. V kratkem pričakujemo novo okrepitev, čakamo le še papirje."

Gašper Okorn, trener Krke: "Mislim, da smo dobro opravili nalogo. Dobro smo se pripravili in obramba je delovala na visokem nivoju. V prvem polčasu smo imeli vrhunski strelski večer in tako tekmo dokaj hitro odločili v našo prid. Čestitam fantom, ki so prišli in stisnili zobe."