Liga Nova KBM: Na začetku 17. kola zmaga Krke

02
feb.
2022

Ljubljana – Na Polzeli se je z današnjo tekmo pričelo 17. kolo v Ligi Nova KBM. Po pričakovanjih jo je dobila favorit pred srečanjem, Krka, ki je bila boljša predvsem v prvi in tretji četrtini, a se je za 13. zmago na koncu morala zelo potruditi. Preostale tekme predzadnejga kola prvega dela tekmovanja bodo odigrane v petek in soboto.

17. kolo
Sreda, 2. februar

HOPSI POLZELA : KRKA 74:78 (14:25, 24:23, 14:18, 22:12)
Hopsi Polzela: Rizman 5, Pešak 5 (0:2), Besedić 6 (2:2), Glavan 9 (3:4), Vranjkovič 11 (5:6), Bašić 14 (8:8), Vašl 18 (4:5), Goltnik 6 (4:4).
Krka: French 7 (3:6), Stergar 11, Stipčević 29 (7:9), Špan 2, Kosi 10 (3:4), Stavrov 5, Škedelj 5, Lapornik 9.
Potem ko je prejšnji teden v derbiju kola premagala Helios Suns, je Krka v prvi tekmi 17. kroga Lige Nova KBM ugnala še Hopse. S trinajstimi zmagami in dveh porazih so Novomeščani najuspešnejša ekipa v ligi. Hopsi so na drugi strani doživeli deseti poraz, kar pomeni, da v zadnjih dveh nastopih več ne morejo biti vmešani v boj za napredovanje med prvih pet ekip, ki bodo tekmovanje nadaljevale v Ligi za prvaka.
Čeprav je Krka v 27. minuti vodila z 21 točkami razlike (63:42), je morala vse do zadnjih minut garati za načrtovani dve točki. Domači so se namreč sredi zadnje četrtine približali na štiri točke zaostanka (62:66), bližje pa jim do konca ni uspelo priti.
Dvoboj najboljših strelcev Lige Nova KBM je dobil Rok Stipčević, ki je dosegel 29 točk (trojke 6:10, 6 podaj). S povprečjem 21,2 točki je zmanjšal zaostanek za Miho Vašlom, ki je z 18 točkami (trojke 2:12) zaostal za svojim povprečjem - 21,3 točke.
Hopsi bodo gostovali še pri Nutrispoint Iliriji ter gostili Rogaško, Krko pa čakajo še tri tekme; gostovanji pri Iliriji in ECE Triglavu ter preizkušnja doma z GGD Šenčurjem.