Liga Nova KBM: Na treh tekmah 6. kola drugega dela tekmovanja uspešni Helios, Zlatorog in Šentjur

09
apr.
2022
  • Liga Nova KBM

Ljubljana – Druga aprilska sobota je v Ligi Nova KBM ponudila tri tekme 6. kola drugega dela tekmovanja v Ligi Nova KBM. V ligi za prvaka so igralci iz Domžal premagali Termalce. V ligi za obstanek pa so bili Laščani in Šentjurjani uspešni doma. Zadnja tekma 6. kola bo odigrana v ponedeljek, 11. aprila, ko bo v televizijskem prenosu na Sportklubu Cedevita Olimpija gostila Nutrispoint Ilirijo, takrat v hali Tivoli.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA

Liga za prvaka
6. kolo
Sobota, 9. april

TERME OLIMIA PODČETRTEK : HELIOS SUNS 76:89 (16:23, 14:25, 27:17, 19:24)
Terme Olimia Podčetrtek: Muratović 2 (2:2), Bizjak 2, Strnad 5, G. Škorjanc 29 (4:6), Williams 2, Čebular 8, Cerkovnik 3 (1:2), Atanacković 14 (3:6), Vasilić 11.
Helios Suns: Ferme 6 (1:1), Pašajlić 11 (2:2), Mirtič 2, Ervin 8, Oman 7 (0:1), Mahkovic 9 (1:2), Prepelič 27 (3:7), Šantelj 19 (3:4).
Helios Sunsi ostajajo vodilna ekipa lige Nova KBM. Potem ko so si v zadnjih treh kolih privoščili dva spodrsljaja, so danes suvereno nadigrali Terme Olimia in vpisali peto zmago.

Podčetrtani so niz treh domačih tekem začeli slabo in zabeležili tretji zaporedni poraz. Gostje so jih nadigrali v vseh prvinah igre, tako da je bilo vprašanje zmagovalca praktično rešeno že sredi dvoboja, ko se je razlika povzpela preko dvajsetih točk.

Zanimiv je bil dvoboj dveh mladih igralcev, Gašperja Škorjanca pri domačih in Bineta Prepeliča pri gostih. Oba sta tekmo končala z osebnima rekordoma v Ligi Nova KBM, oba sta imela na koncu statistični indeks 29, po točkah pa je 18-letni Škorjanc premagal dve leti starejšega Prepeliča.

Škorjanc je zbral 29 točk (met 10:14, trojke 5:8), Prepelič pa 27 (met 10:13, trojke 4:4, 10 skokov).

Podčetrtani bodo tudi naslednji dve tekmi igrali doma, in sicer 13. aprila proti GGD Šenčurju in 27. aprila proti Cedeviti Olimpiji, Domžalčane pa čakata gostovanji, in sicer 25. aprila v Stožicah ter 27. aprila v Novem mestu.

Liga za obstanek
6. kolo

ZLATOROG LAŠKO : HOPSI POLZELA 77:66 (12:19, 20:19, 28:12, 17:16)
Zlatorog Laško: Kerič 9 (3:4), Hrovat 3, Lorbek 29 (1:1), Copot 14 (4:4), Kellner 7, Grušovnik 3 (1:4), Miljković 5 (1:3), Dragan 2, Tunstall 5 (1:2).
Hopsi Polzela: Rizman 18 (4:4), Besedić 9 (2:2), Vranjkovič 11 (1:1), Bašić 2, Vašl 21 (8:11), Goltnik 5 (1:2).
Košarkarji Zlatoroga so s tretjo zmago v drugem delu Lige Nova KBM naredili velik korak k obstanku med elito. Na krilih 29 točk Domna Lorbka so premagali Hopse Polzelo, ki so tako ob zmagi Šentjurja doma proti Rogaški trenutno izgubili stik z vodilnima ekipama lige za obstanek, ki bosta napredovali v četrtfinale lige Nova KBM.

Laščani so odlično odigrali tretjo četrtino, ki so jo dobili z 28:12, v drugem polčasu pa so gostom dovolili doseči zgolj 28 točk. Dve minuti pred koncem tekme je imel sicer Zlatorog le dve točki prednosti, a gostje nato niso več zadeli koša.

Domen Lorbek je vpisal šest trojk iz desetih poskusov, Jan Copot je tekmo končal z dvojnim dvojčkom (14 točk, 10 skokov), varovanci trenerja Aleša Pipana pa so dobili tudi bitko pod obročema s 44:37. Pri gostih je prvi strelec Lige Nova KBM Miha Vašl zbral 21 točk, Jan Rizman pa jih je prispeval 18, od tega 14 v prvih petnajstih minutah tekme.

Zlatorog bo naslednjo tekmo igral 13. aprila v Rogaški Slatini, Hopsi pa se bodo predstavili 20. aprila v Šentjurju.

ŠENTJUR : ROGAŠKA 89:77 (31:12, 25:17, 14:27, 19:21)
Šentjur: Brunčević 15, Tabak 3 (3:4), Tomažič 15 (3:6), Rikalo 24 (1:2), Držić 2, Đapa 22 (1:2), Nemanič 8.
Rogaška: Smith 28 (3:3), Sivka 1 (1:2), Vujačić 9 (2:2), Šikanič 2 (2:2), Bratož 9 (1:2), Armstrong 15 (1:1), Jackson 13.
Košarkarji Šentjurja so vpisali pomembni dve točki v boju za četrtfinale Lige Nova KBM. Na domačem parketu so bili prepričljivo boljši od Rogaške, ki je klonila prvič v domačem prvenstvu po treh mesecih in osmih zaporednih zmagah. Ekipi sta si tako v tej sezoni razdelili izkupiček (2-2).

Kljub porazu Slatinčani ostajajo na vrhu skupine za obstanek in imajo več ali manj že zagotovljeno mesto v četrtfinalu, Šentjurju pa je danes šel na roko tudi poraz Hopsov v Laškem, ki je prekinil njuno izenačenost.

Šentjur je tekmo odprl z 19:0, najvišjo prednost je dosegel na začetku zadnje četrtine (65:33), najboljša posameznika pa sta bila Marko Rikalo s 24 točkami (trojke 5:11) in Dalibor Đapa (22 točk, 9 skokov). Na drugi strani je izstopal Daishon Smith z 28 točkami (met 10:20).

Šentjur bo v 7. kolu drugega dela tekmovanja 18. aprila gostoval v Laškem, Rogaško pa 13. aprila čaka zaostala tekma z Zlatorogom, 16. aprila pa redno 7. kolo v Kranju.