Liga Nova KBM: Na Polzeli znova podaljški, tokrat slavje Hopsov

11
2023

Ljubljana - Na Polzeli je bila odigrana tekma 20. kola med domačimi Hopsi in Rogaško, zmagovalec pa je bil znova odločen po podaljšku. Čeprav so domači košarkarji v 36. minuti vodili z 88:75, so se gostje iz Rogaške Slatine uspeli vrniti v igro za zmago, v rednem delu srečanja je bil rezultat 94:94. Podaljšek so Hopsi dobili z 8:5, največ točk na tekmi sta dosegla Jure Pelko (Hopsi Polzela) in Urban Durnik (Rogaška), oba sta prispevala po 23 točk.

20. kolo
Sobota, 11. marec

HOPSI POLZELA : ROGAŠKA 102:99 (25:33, 20:14, 26:18, 23:29, 8:5)

Hopsi Polzela: Pešak 9 (3:4), Besedić 14 (6:6), Glavan 9 (3:3), Vranjkovič 13 (3:4), Grušovnik 21 (5:6), Goltnik 1 (1:2), Vasilić 12 (2:2), Pelko 23 (8:9).
Rogaška: Jean-Baptiste 20 (2:2), Durnik 23 (4:5), Močnik 2, Tabak 15 (5:6), Špan 15 (2:3), Sivka 4 (1:2), Kavkler 2, Kraljević 7 (5:6), Miličević 11 (7:7).

Sprememba na trenerskem mestu, Matjaža Čuješa je nasledil Boštjan Kuhar, je na Polzeli hitro prinesla nov trend rezultatov. Hopsi so prekinili niz porazov in zabeležili šele tretjo zmago na zadnjih dvanajstih tekmah, pred domačimi gledalci so premagali Rogaško.

Hopsi imajo ob izkupičku 7-13 še možnosti za uvrstitev v ligo za prvaka, Rogaška pa je tako kot Ilirija in Šentjur pri razmerju 9-11.

Polzelani so do prve zmage v tej sezoni proti Rogaški prišli po podaljšku, saj so v zadnjih štirih minutah rednega dela zapravili 13 točk prednosti (88:75).

Jaka Pešak, ki je v zadnji sekundi rednega dela zgrešil polaganje za zmago Hopsov, se je oddolžil v podaljšku. Zadel je trojko in 33 sekund pred koncem en prosti met za končni rezultat 102:99. V zadnjem napadu bi lahko gostje izsilili še pet dodatnih minut, vendar met Domna Močnika ni našel cilja.

Pri Hopsih je imel Matic Grušovnik statistični indeks 33 za 21 točk in 12 skokov - prvi strelec moštva Jure Pelko je dosegel 23 točk, v vrstah Rogaške pa sta izstopala Urban Durnik s 23 točkami (7 skokov) in David Jean-Baptiste, ki je v 26:45 minute dosegel 20 točk ob metu 6:9 za tri točke.

V 21. kolu Lige Nova KBM bodo Hopsi gostovali v Podčetrtku (17. marec), Rogaška pa bo 19. marca gostila LTH Castings.