Liga Nova KBM: Krka visoko premagala Nutrispoint Ilirijo

23
2022

Ljubljana – Novomeška Krka je danes, v tekmi 3. kola lige za prvaka, gostovala v hali Tivoli pri Nutrispoint Iliriji in srečanje po boljši igri skozi celotno srečanje prevesila v svojo korist ter tako prišla v druge zmage v drugem delu tekmovanja Lige Nova KBM. S tekmo v Domžalah, kjer bo 28. marca gostovala Cedevita Olimpija, se bo 3. kolo tudi zaključilo.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA
Liga za prvaka
3. kolo
Sreda, 23. marec

NUTRISPOINT ILIRIJA : KRKA 72:96 (20:25, 20:27, 15:23, 17:21)
Nutrispoint Ilirija: Kruzynski 3, Cerkvenik 11 (3:4), Pelko 2, Pajić 9, Milašinović 11, Jurkovič 11 (2:4), Bačvič 3, Ciani 16 (6:8), Vončina 6 (2:2).
Krka: Stergar 11 (3:4), Stipčević 15 (3:3), Špan 2, Stavrov 7, Kosi 8, Škedelj 11 (0:1), L. Lapornik 12, M. Lapornik 14, Macura 12, Klobučar 2, Thomas 2.
Košarkarji Nutrispointa Ilirije so izgubili tudi tretjo tekmo v ligi Nova KBM za prvaka, Krka, za katero je bil to četrti obračun v drugem delu, pa je vknjižila drugo zmago in se povzpela na 50-odstotni izkupiček.

Novomeščani so na poti do uspeha uveljavili svojo kakovost in izkušnje ter že v prvem polčasu rešili večino vprašanj o zmagovalcu. Na veliki odmor so odšli z dvanajstimi točkami prednosti, ki so jih v nadaljevanju suvereno zadržali in nadgradili.

Pri Krki, ki je zadela 14 trojk in imela 28 podaj, se je vseh enajst igralcev, ki so stopili na parket, vpisalo med strelce. Leon Stergar se je približal trojnemu dvojčku (11 točk, 11 skokov, 8 podaj), največ točk je dosegel Rok Stipčević (15), Luka in Miha Lapornik sta vsak zadela po štiri trojke, Jurij Macura (12 točk, 8 skokov) pa je imel najvišji +/- 31.

V domači vrsti je Saša Ciani zbral 16 točk in 9 skokov, Miha Cerkvenik pa je imel 11 točk in 10 skokov.

Nutrispoint Ilirija bo tudi četrto tekmo v nizu v ligi za prvaka igrala na domačem parketu, in sicer 29. marca proti GGD Šenčurju, Krka pa bo po treh zaporednih gostovanjih 31. marca gostila Terme Olimia Podčetrtek.