Liga Nova KBM: Krka še sedmič zapored, do novih zmag tudi Helios Suns in GGD Šenčur

18
nov.
2022

Ljubljana - V petek so bile na sporedu tri tekme 7. kola Lige Nova KBM, gostujočih zmag sta se veselili ekipi Helios Suns in GGD Šenčurja, medtem ko je domačo zmago vpisala še neporažena Krka. Hopsi so se v prvem polčasu dobro upirali vodilni Krki, ki pa je drugi polčas dobila z 51:25 in vknjižila še sedmo zmago. Domžalčani so se visoke zmage veselili v Rogaški Slatini, medtem ko je Ilirija na domačem parketu priznala premoč košarkarjem Gorenjske gradbene družbe Šenčurja.

7. kolo
Petek, 18. november

KRKA : HOPSI POLZELA 95:72 (18:25, 26:22, 24:16, 27:9)

Krka: Stergar 5 (2:2), Cerkvenik 11 (6:8), Stipčević 3, Stavrov 11, Vucić 13 (5:6), Jurkovič 12 (1:2), Spasojević 13 (8:8), Špan 24 (1:1), Škedelj 3.
Hopsi Polzela: Besedić 12, Glavan 12 (1:1), Vranjkovič 11 (2:2), Grušovnik 4, Goltnik 4, Jošt 2, Vasilić 10 (2:2), Pelko 17 (9:10).

Košarkarji Krke tudi po sedmem kolu ostajajo neporaženi v Ligi Nova KBM. Na peti domači tekmi so premagali Hopse, ki so po treh zaporednih zmagah zdrsnili pod 50-odstotni izkupiček (3-4).

Čeprav je imel trener Krke Gašper Okorn na voljo le deset košarkarjev, so ti v drugem polčasu uveljavili svojo kakovost ter premoč pod obročema. Skok so dobili s 46:25, zadeli so 12 trojk in ob skoraj 70-odstotnem metu za dve točki drugi del dobili z 51:25.

Jan Špan je 17 od svojih 24 točk dosegel v prvem polčasu, Mate Vucić je ob stoodstotnem metu dosegel 13 točk (7 skokov, 4 podaje), 13 točk je dosegel tudi Radosav Spasojević, Robert Jurkovič pa je zadel tri trojke in imel najvišji +/- na tekmi (30).

Pri Hopsih je Jure Pelko dosegel 17 točk (met 4:12), po dvanajst pa sta jih prispevala Jure Besedić (trojke 4:6) in Ožbej Glavan.

Novomeščani bodo tudi naslednjo tekmo v državnem prvenstvu igrali pred domačo publiko, 29. novembra bodo gostili Šentjur, kot tudi Hopsi, ki bodo doma igrali proti GGD Šenčurju.

Gašper Okorn, trener Krke: "Drugi polčas je realnost razmerja moči med ekipama, prvi naš polčas pa je sramota z veliko začetnico. To je nekaj nedopustnega. Ni zdaj pomembno, koliko časa mi nismo bili skupaj ali koliko časa nismo odigrali tekme. Čakali smo, da bo nasprotnik kar sam sebe premagal. Dobili smo 47 točk, škoda besed, ni pa za v pozabo. To se ne bi smelo zgoditi, če imaš ime in obraz, potem je to nedopustno. Sem bolj nezadovoljen kot pa zadovoljen. V 2. polčasu je bilo tako, kot bi moralo biti od 1. minute.“

Matjaž Čuješ, trener Hopsi Polzele: "Čestitke Krki za zmago, pokazali so, da so trenutno najboljša ekipa v Ligi Nova KBM. Vesel sem, da smo 35 minuti nudili dostojen odpor dosti izkušenejšim košarkarjem."

Jure Besedić, košakar Hopsi Polzele: "Jaz mislim, da smo tri četrtine dobro igrali. Se mi zdi, da Krka ni bil prava. V zadnji četrtini smo popustili, ker nam je zmanjkalo moči, saj je bilo nekaj košarkarjev bolnih in poškodovanih. Krka je zasluženo zmagala, ob tem bi jim zaželel srečo v nadaljevanju sezone."

ROGAŠKA : HELIOS SUNS 70:86 (19:29, 20:13, 15:27, 16:17)
Rogaška: Riley 9 (4:5), Jean-Baptiste 2, Durnik 14, Močnik 17 (0:1), Tabak 5, Špan 5 (2:2), Sivka 2, Miličević 16.
Helios Suns: Luke 18 (2:2), Ferme 5 (2:2), Mirtič 10 (2:3), Buljević 17, Oman 10, Tunstall 7 (0:2), Bačvič 4 (4:6), Mahkovic 15 (4:4).

Košarkarji Helios Suns so v Rogaški Slatini vknjižili šesto zmago, Rogaški zadali drugi zaporedni poraz, skupno pa četrtega.

Gostje iz Domžal so vodili od prve do zadnje minute in zasluženo prišli do dveh točk, saj so predvsem v drugem polčasu s čvrsto obrambo zaustavili domače strelce in jih prisilili k devetnajstim izgubljenim žogam. Helios Suns je tretjo četrtino dobil za dvanajst točk, v zadnji pa je priigrano prednost rutinirano zadržal.

Pri domačih so glavno breme v napadu nosili Domen Močnik (17 točk, trojke 3:4), Ivan Miličević (16 točk, trojke 4:8) in Urban Durnik (14 točk, met iz igre 7:9), gostje pa so imeli precej več razpoloženih igralcev.

Austin Luke je trojke metal 4:5 (18 točk) in zbral deset podaj. Lovro Buljević je zgrešil le tri mete iz igre (17 točk) in ujel sedem odbitih žog, Blaž Mahkovic je prispeval 15 točk, po deset pa sta jih dodala Tibor Mirtič in Urban Oman.

Slatinčane 26. novembra čaka lokalni derbi s Termami Olimia, Domžalčani pa bodo v 8. kolu gostili Ilirijo.

Peter Markovinovič, trener Rogaške: "Zopet smo začeli v slabem ritmu, premalo energije s strani določenih igralcev. Slab začetek nas je pripeljal do tega, da smo bili vseskozi v zaostanku in v lovu na nasprotnika porabljali energijo. V tretji četrtini se je izkazal Američan Luke, ki je dobesedno sam naredil razliko."

Dejan Jakara, trener Helios Suns: "Najprej bi čestital fantom za zmago. V Rogaški Slatini je bilo zmeraj težko gostovanje. Na vsaki tekmi so igrali bolje, kar so dokazali z zmago v Šentjurju. Mi smo se držali navodil, mrk v drugi četrtini smo uspešno prebrodili in mislim, da tudi zasluženo zmagali."

ILIRIJA : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 68:95 (22:28, 23:28, 11:22, 12:17)
Ilirija: Kruzynski 8 (4:4), Kmetič 20 (3:4), Orel 6 (1:1), Filipič 2 (2:2), Pajić 6, Mikuš 6, Daneu 12 (4:5), Vončina 6, Klobučar 2 (2:3).
Gorenjska gradbena družba Šenčur: Novak 13 (2:2), Ožegovič 12 (1:1), Tešić 4 (0:2), Rojc 4 (1:2), Murić 23 (2:3), Martinčič 3, Varagič 5, Malovčič 5 (2:4), Daneu 3 (1:2), Rudovič 9, Walford 12 (0:1), Ahmedović 2.

Gorenjska gradbena družba je vpisala peto zmago ter tretjo v nizu v Ligi Nova KBM. Ilirija je na drugi strani doživela tretji zaporedni poraz oziroma petega v sedmih nastopih.

Mlada zasedba trenerja Stipeta Modrića je bila enakovredna uvodnih petnajst minut (40:43), nato pa so izkušeni gostje stopili na plin in si že do velikega odmora priigrali dvomestno prednost. Razliko so v nadaljevanju brez težav povišali, saj so domači igrali premalo zbrano.

Pri GGD Šenčurju se je vseh dvanajst igralcev vpisalo med strelce - izstopal je Dino Murić s 23 točkami (met iz igre 9:15, trojke 3:6) in desetimi skoki (indeks 29), za Ilirijo pa je Primož Kmetič dosegel 20 točk.

Ljubljančani bodo v naslednjem kolu gostovali v Domžalah, Šenčurjane pa čaka gostovanje na Polzeli.

Primož Kmetič, košarkar Ilirije: "Usodna je bila 3. četrtina. Nismo odigrali tako, kot bi morali. Dovolili smo jim preveliko prednost, ki je bila na koncu neulovljiva."

Dino Murić, košarkar Gorenjske gradbene družbe Šenčur: "Zaslužena zmaga. Vedeli smo, da ima Ilirija mlado ekipo, da igrajo hitro. Mi smo to rutinirano ustavili, odigrali svojo tekmo. Dobro smo igrali v obrambi, kjer smo dobro rotirali in zasluženo dobili tekmo. Gremo naprej v Sarajevo in upam, da bomo tam dosegli še kakšno zmago v regionalnem tekmovanju."