Liga Nova KBM: Košarkarji Šentjurja v drugem polčasu stopili na plin, Dunn-Martin zadeval in razigraval soigralce

01
apr.
2023

Ljubljana - Prva tekma 23. kola Lige Nova KBM je bila odigrana v Šentjurju, domači košarkarji so se veselili zmage proti LTH Castings z 91:75. Do zadnje četrtine je bil dvoboj izenačen, nato pa so košarkarji Šentjurja dobro odigrali v obrambi in zadnjo četrtino dobili s 24:12. Najboljši strelec srečanja je bil Dunn-Martin s 27 točkami (9 podaj), pri Ločanih je največ točk zbral Mario Kegler (18 točk, 7 skokov).

23. kolo
Sobota, 1. april

ŠENTJUR : LTH CASTINGS 91:75 (22:21, 17:21, 28:21, 24:12)

Šentjur: Craig 8, Dunn-Martin 27 (2:2), Tomažič 16 (4:7), Nemanič 19, Zupan 2, Glogovac 19 (0:2).
LTH Castings: Jugovic 12 (3:4), Čibej 15, Ristić 2, Frelih 6, Bilić 11 (1:1), Rodič 7, Greene 4, Kegler 18 (8:10).

Košarkarji Šentjurja so si z dvanajsto zmago štiri kola pred koncem rednega dela tudi teoretično zagotovili mesto v četrtfinalu, LTH Castings pa je po šestnajstem porazu še naprej na mestih, ki vodijo v boj za obstanek v Ligi Nova KBM.

Tekma je bila prve tri četrtine povsem izenačena, v zadnjih desetih minutah pa so gostitelji zaigrali precej bolj agresivno v obrambi ter s kolektivno igro v napadu razorožili tekmeca. Z delnim izidom 19:0 je Šentjur iz dveh točk prednosti na začetku zadnje četrtine (67:65) prišel do zanesljive in zaslužene zmage.

Čeprav je trener Šentjurja Damjan Novaković večino tekme igral s šestimi igralci - prav toliko se jih je tudi vpisalo med strelce, so bili ti odlično razpoloženi v napadu. Izstopal je Tavian Dunn-Martin s 27 točkami (trojke 5:7), devetimi podajami in petimi skoki (indeks 32), po 19 točk pa sta dodala Rok Nemanič (trojke 5:11) in Stefan Glogovac (met 9:11).

Pri Ločanih je največ točk zbral Mario Kegler (18 točk, 7 skokov), Javon John Green pa je po odlični predstavi na začetku tedna, ko je dosegel kar 36 točk, danes pristal pri štirih.

V naslednjem kolu bo Šentjur gostoval pri Krki (19. april), LTH Castings pa se bo doma pomeril z Ilirijo (15. april).