Liga Nova KBM: Ilirijani prišli do svoje druge zmage

18
okt.
2021

Ljubljana – V Ligi Nova KBM sta se v ponedeljkovi tekmi pomerili ekipi Nutrispointa Ilirije in Šentjurja. Ilirijani so z eksplozivnim napadom v prvem polčasu, v katerem so dosegli kar 63 točk, tekmo že predčasno obrnili v svojo korist in zanesljivo premagali Šentjur.

3. kolo
Ponedeljek, 18. oktober

NUTRISPOINT ILIRIJA : ŠENTJUR 105:87 (37:18, 26:14, 22:29, 20:26)
Nutrispoint Ilirija: Pavliha 6, Cerkvenik 16 (6:7), Duščak 8 (1:2), Bačvić 14 (5:7), Jurkovič 11 (1:2), Ciani 17 (2:3), Habot 7 (3:3), Kureš 11, Vončina 15 (3:4).
Šentjur: Brunčević 2 (2:2), Mcglynn 27 (6:6), Tomažič 10 (2:3), Rikalo 18 (5:7), Đapa 7, Tabak, Držić 3, Ledl, Bruce 2 (0:2), Nemanič 18 (2:2).
Košarkarji Nutrispointa Ilirije, novinci v prvoligaški druščini, so dosegli še drugo zmago v domačem prvenstvu. V dvoboju s Šentjurjem so vse opravili že v prvem polčasu, ki so ga dobili s 30 točkami naskoka. Ilirijani so tekmece presenetili že v uvodu in pobegnili na 20:3 in nekaj kasneje na 28:7. Sredi druge tretjine so domači prvič povedli za 30 (53:22), največ pa vodili za 34. V drugem delu so gostje zniževali razliko, se v zadnji četrtini približali na -14, takrat pa so domači vnovič zadeli nekaj zaporednih košev za zanesljivo zmago.
Pri Iliriji je 17 točk in 10 skokov dosegel Saša Ciani, pri Šentjurju je kar 27 točk dosegel Patrick James Mcglynn.
V naslednjem kolu Nutrispoint Ilirijo v soboto čaka gostovanje pri Rogaški, Šentjur pa bo prvo zmago skušal doseči doma z domžalskim Heliosom.