Liga Nova KBM: Ilirija do zmage v Tivoliju

22
okt.
2022

Ljubljana - V ljubljanskem Tivoliju je bil odigran dvoboj med domačo Ilirijo in Zlatorogom Laško. Zmage so se veselili domači košarkarji, ki so slavili z rezultatom 91:73. V ljubljanskem dresu se je izkazal Žiga Daneu, ki je dosegel 15 točk in zbral 8 skokov, pri Laščanih je s 24 točkami in 7 skoki izstopal Jan Copot.

4. kolo
Sobota, 22. oktober

ILIRIJA : ZLATOROG LAŠKO 91:73 (24:18, 27:19, 25:17, 15:19)

Ilirija: Andolšek Heine 2, Kmetič 6 (1:2), Padjen 4 (4:4), Orel 13 (3:4), Pajić 6, Mikuš 4 (2:2), Šaškov 8, Kureš 10, Daneu 15 (3:4), Vončina 12 (4:4), Klobučar 11 (3:4).
Zlatorog Laško: Požin 5 (2:2), Maček 7 (2:2), Markovič 8, Copot 24 (7:7), Medved 6, Miljković 4 (2:4), Pirš 1 (1:2), Tratar 11, Samojlović 7.

Košarkarji Ilirije so prvič v sezoni zaigrali na domačem parketu in vpisali prvo zmago. Premagali so Zlatorog, ki tudi po tretjem nastopu v Ligi Nova KBM ostaja brez zmage.

Mlada zasedba Stipeta Modrića je zasluženo vpisala prvi par točk. Do prve otipljive prednosti je prišla z delnim izidom 11:2 v drugi polovici druge četrtine (37:26), v nadaljevanju pa je vprašanje zmagovalca rešila v tretjem delu igre, ki ga je dobila s 25:17 in si nabrala 22 točk prednosti.

Ilirija je 52 točk zadela iz rakete (skok je dobila 40:29), 37 točk so zbrali njeni košarkarji s klopi (med strelce se jih je vpisalo enajst), hkrati pa so Ljubljančani 22 točk dosegli iz protinapadov (Zlatorog le 4).

Pri domačih je imel najvišji statistični indeks Žiga Daneu, ki je v 24 minutah na parketu zbral 15 točk (met 6:8) in ujel osem odbitih žog, najboljši strelec tekme pa je bil Jan Copot s 24 točkami (met 8:19) in sedmimi skoki.

Ilirija bo v petem kolu (sobota, 29. oktober) gostovala v Rogaški Slatini, Zlatorog pa se bo prvič v sezoni predstavil domači publiki v Treh lilijah, proti Gorenjski gradbeni družbi Šenčur.

Stipe Modrić, trener Ilirije: "Zaslužena zmaga. Od prve do zadnje minute smo kontrolirali tekmo. Čestitam svojim varovancem. Nimamo veliko časa za slavje, saj nas v ponedeljek čaka naslednja tekma."

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško: "Čestitam ekipi Ilirije za zmago. Bili so boljša ekipa v vseh elementih košarkarske igre. Mi imamo določene težave, ki jih moramo rešiti. Pozdraviti moramo poškodbe, kajti vsak igralec je za nas izredno pomemben."