Liga Nova KBM: Ilirija do zmage po izjemni zadnji četrtini

11
2023

Ljubljana - V ljubljanskem Tivoliju je Ilirija gostila zasedbo iz Podčetrtka, zmage pa se je veselila ekipa Stipeta Modrića, s končnim rezultatom 109:87. Ljubljančani so izjemno odigrali v zadnji četrtini, katero so dobili s 33:15. Najboljši strelec na tekmi je bil Adnan Arslanagić, ki je dosegel 24 točk in zbral 7 podaj.

20. kolo
Sobota, 11. marec

ILIRIJA - TERME OLIMIA PODČETRTEK 109:87 (32:23, 23:24, 21:25, 33:15)

Ilirija: Arslanagić 24 (5:6), Orel 17 (2:2), Filipič 5, Gorbachov 6 (1:2), Pajić 6, Mikuš 2, Shashkov 14, Kureš 10 (1:2), Daneu 13 (7:10), Vončina 7 (2:2), Klobučar 5.
Terme Olimia Podčetrtek: Kosič 15 (1:2), Strnad 8, Škorjanc 11 (2:3), Švigelj 6, Bizjak 3, Stoimenov 9, Struger 8 (2:4), Atanacković 13 (3:4), Tadić 14 (9:9).

Ilirija nadaljuje niz odličnih predstav in zmag, ki ga je začela konec decembra. Potem ko je v uvodnih enajstih tekmah sezone dosegla le dve zmagi in bila v coni izpada iz Lige Nova KBM, je v naslednjih devetih tekmah zabeležila sedem zmag in je iz kola v kolo bližje potrditvi uvrstitve v ligo za prvaka oziroma med prvih sedem moštev.

Mladi Ljubljančani so danes premagali izkušeno zasedbo Term Olimia iz Podčetrtka, ki je v Tivoli prišla s popotnico štirih zmag na zadnjih petih tekmah. S 109 doseženimi točkami so hkrati prvič v sezoni presegli mejo 100 točk v Ligi Nova KBM. Dvakrat so v pokalu Spar dosegli 104 točke.

Ilirija je vodila večji del tekme, tekmeca pa je strla na začetku zadnje četrtine, ko se je zavihtela do prednosti desetih točk (94:84).

Vseh pet članov začetne peterke domačega stratega Stipeta Modrića je imelo na koncu dvomestno število točk. Adnan Arslanagić je zbral 24 točk (7 podaj), 17 jih je dodal Enej Orel (trojke 3:5), 14 Alexander Shashkov, 13 Žiga Daneu, deset pa Luka Kureš.

Pri gostih, ki so v skoku zaostali 27:33 ter izgubili 22 žog, je Žan Kosič dosegel 15 točk, eno manj pa Nikola Tadić.

Ilirija bo naslednjo tekmo v ligi Nova KBM igrala 20. marca v Šentjurju, Terme Olimia pa bodo 17. marca gostile Hopse.