Liga Nova KBM: Hopsi zmagali v Kranju

26
2022

Ljubljana – Igralci Hopsov iz Polzele so v sobotni tekmi 4. kola drugega dela Lige Nova KBM, v ligi za obstanek v gosteh premagali kranjski Triglav in tako še vedno obstajajo v boju za uvrstitev na zadnje mesto, ki še pelje v četrtfinale državnega prvenstva.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA
Liga za obstanek
4. kolo
Sobota, 26. marec

ECE TRIGLAV : HOPSI POLZELA 81:95 (25:26, 22:18, 18:30, 16:21)

ECE Triglav: Urbiha 3, Praljak 18 (4:4), Maček 8, Smrekar 15 (3:5), Samojlović 10, Dornik 12 (3:4), Čabrilo 13 (2:2), Muratović 2.
Hopsi Polzela: Rizman 35 (4:7), Besedič 11, Vranjković 16 (4:7), Vašl 10 (0:2), Goltnik 4, Pešak 10 (4:8), Glavan 4, Bašić 5 (1:2).
Košarkarji Hopsov so prišli do nove zmage v ligi za obstanek, potem ko so po izenačeni prvi polovici dvoboja v tretjem delu naredili odločilno razliko.

Tekmeca sta bila danes enakovredna in izenačena ves prvi polčas, pa tudi še del tretje četrtine. A majhen zaostanek so v 24. minuti gostje izničili (54:54). Potem pa so sledile minute Hopsov.

Ti so ta del tekme dobili s 30:18, to pa je bila razlika, ki je Kranjčanom do konca tekme ni več uspelo nadoknaditi. Zadnji kanček upanja je bil začetek zadnjega dela, ko so po trojki Črta Čabrila prišli do 70:74, a so potem gostje spet hitro pobegnili na +10, do konca dvoboja pa nato razliko še povišali do končnih +14.

Pri domačih je bil najboljši Dominik Praljak z 18 točkami, tri manj je dosegel Klemen Smrekar. Pri zmagovalcih pa je bil daleč najbolj razpoložen Jan Rizman, ki je tekmo končal pri 35 točkah in dosegel tudi polovico, sedem, trojk svoje ekipe. Marko Vranjković pa je dodal še 16 točk in devet skokov.

Naslednjo tekmo bodo košarkarji Triglava igrali 2. aprila, ko bodo gostovali v Laškem, Hopsi pa bodo ta dan gostili Šentjur.