Liga Nova KBM: Hopsi do prvenca v Ligi Nova KBM

05
nov.
2022

Ljubljana - V dvorani na Polzeli so domači Hopsi v tekmi šestega kola Lige Nova KBM zabeležili prvo zmago v sezoni. S 96:91 so bili domači košarkarji boljši od ljubljanske Ilirije. V domači zasedbi je izstopal Jure Pelko, ki je dosegel 25 točk in zbral 5 skokov, v gostujoči zasedbi pa je bil z 22 točkami v napadu najučinkovitejši Primož Kmetič.

6. kolo
Sobota, 5. november

HOPSI POLZELA : ILIRIJA 96:91 (37:24, 22:17, 19:24, 18:26)

Hopsi Polzela: Steblovnik 10, Pešak 17 (2:2), Besedić 16 (2:3), Glavan 10 (1:1), Vranjkovič 8 (2:3), Vasilić 10 (2:2), Pelko 25 (2:4).
Ilirija: Kmetič 22 (3:6), Orel 4 (4:6), Pajić 13 (2:4), Mikuš 16 (2:2), Kureš 12, Vončina 9, Klobučar 15 (1:1).

Hopsi so v četrtem nastopu v Ligi Nova KBM vpisali prvo zmago, Ilirija pa je na petem gostovanju v šestih kolih doživela četrti poraz.

Čeprav so imeli gostitelji pred koncem prvega polčasa že 21 točk naskoka (58:37), je bila tekma zanimiva do zadnjih sekund. Ilirijani so z nepopustljivo igro počasi nižali zaostanek in se na začetku zadnje četrtine približali na vsega pet točk zaostanka (80:75).

V odločilnih minutah so domači vendarle ohranili mirno roko - trojke so metali 13:28, iz igre pa 56-odstotno, predvsem pa so imeli v svojih vrstah dovolj razpoloženih posameznikov. Jure Pelko je dosegel 25 točk, Jaka Pešak je trojke metal 5:9 (17 točk), kapetan Jure Besedić ni zgrešil meta iz igre (16 točk), po deset točk pa so prispevali Ožbej Glavan, Jan Steblovnik in Milojko Vasilić.

Pri Iliriji je največ točk dosegel Primož Kmetič (22), najvišji statistični indeks pa je imel Matic Mikuš (24) za 16 točk (met 7:8), šest skokov in dve podaji.

Polzeljani bodo reprezentančni premor izkoristili za dve zaostali tekmi (Zlatorog Laško, LTH Castings), Ljubljančani pa bodo v naslednjem krogu 18. novembra gostili Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur.

Matjaž Čuješ, trener Hopsov: "Čestitam fantom za zmago, borili smo se do zadnjega atoma moči. Ekipa Ilirije vse prej kot naivna, to dokazujejo tudi njihovi rezultati, saj so do sedaj dosegli dve zmagi. V kolikor bomo tako nadaljevali, mislim, da bo zmag še veliko več."

Stipe Modrić, trener Ilirije: "Tekmo smo izgubili v prvi četrtini, v kateri smo prejeli 37 točk. V prvem polčasu 59 točk in tekma je bila odločena. Čestitam Hopsom za zmago."