Liga Nova KBM: Helios v drugem polčasu strl odpor Laščanov

17
okt.
2021
  • Liga Nova KBM

Ljubljana – V Ligi Nova KBM se je z nedeljsko tekmo v Domžalah nadaljevalo 3. kolo. V večernem obračunu so bili Domžalčani v drugem polčasu pretrd oreh za gopste iz Laškega in so na koncu suvereno slavili svojo drugo zmago v sezoni.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA
3. kolo
Nedelja, 17. oktober

HELIOS SUNS : ZLATOROG LAŠKO 79:60 (19:13, 18:19, 24:9, 18:19)
Helios Suns: Bratec 6, Ferme 13 (4:4), Mirtič 1 (1:4), Ervin 13 (2:3), Oman 2, Mahkovic 12 (8:9), Jois 8, Prepelič 6 (1:2), Šantelj 18.
Zlatorog Laško: Jančar Jarc 11 (7:7), Medved 3, Kerič 6, Kalan 3, Copot 6, Kellner 13, Grušovnik 6, Miljković 2, Dragan 10 (1:2).
Košarkarji Helios Suns so po povratku s prvega turnirja regionalne lige zanesljivo vpisali drugo zmago v ligi Nova KBM. V domači dvorani so premagali Zlatorog z 19 točkami razlike. Čeprav utrujeni, saj je bila to zanje tretja tekma v šestih dneh, so bili Domžalčani večino tekme v prednosti, tako da zmaga ni bila pod vprašajem. Do dvomestne prednosti so prvič prišli šele v drugi polovici tretje četrtine, ki so jo dobili s 24:9, najvišjo prednost pa so dosegli v 36. minuti pri 77:48.
Najboljšo predstavo pri domačih je prikazal Leon Šantelj, ki je v 26 minutah na parketu ob metu 9:12 dosegel 18 točk (6 skokov). Po trinajst točk sta prispevala Tadej Ferme in Carlbe Lee Ervin, dvanajst pa Blaž Mahkovic. Pri Zlatorogu, ki ostaja brez zmage, je 13 točk dosegel Jan Kellner.
Helios Suns bo v 4. kolu 23. oktobra gostoval v Šentjurju, Zlatorog pa bo 25. oktobra gostil Hopse iz Polzele.