Liga Nova KBM: Helios Sunsi zadali prvi poraz Šentjurju, tretja zaporedna zmaga Rogaške

29
okt.
2022

Ljubljana - Sobotni večerni košarkarski termin v Ligi Nova KBM je ponudil zanimiva dvoboja, v Šentjurju so gostovali košarkarji Helios Sunsov, v Rogaški Slatini pa ljubljanske Ilirije. Šentjur je prvič v sezoni klonil, Domžalčani so v gosteh slavili s 63:90. Rogaška je v zadnji četrtini uspela zadržati prednost in premagati Ilirijo z 71:68.

5. kolo
Sobota, 29. oktober

ŠENTJUR : HELIOS SUNS 63:90 (25:16, 17:26, 2:22, 19:26)
Šentjur: Craig 2, Dunn-Martin 14 (2:2), Tomažič 12 (1:1), Nemanič 15 (1:2), Držić 8 (2:2), Vujasinović 4 (0:1), Reuf 8.
Helios Suns: Luke 9, Ferme 5, Zemljič 6 (1:1), Mirtič 18 (1:1), Buljević 8, Oman 9 (2:2), Tunstall 16, Bačvič 11 (1:1), Mahkovic 8 (3:4).

Helios Suns je na prvem gostovanju v tej sezoni lige Nova KBM vpisal četrto zmago in se tako zmagovalno vrnil po porazu v prejšnjem kolu s Krko. Slednja je od danes edina neporažena ekipa v tekmovanju, saj je Šentjur v drugem polčasu doživel popoln strelski mrk in tudi prvi poraz.

Zasedba Damjana Novakovića je dobro odigrala prvo četrtino, solidno drugo, v tretji pa je dosegla vsega en koš in po izenačenju na odmoru, zaostala dvajset točk.

Domžalčani so skoraj dve tretjini točk dosegli iz rakete, igralci s klopi so prispevali 38 točk, njihov met iz igre je bil 59-odstoten, najboljša strelca pa sta bila Tibor Mirtič z 18 točkami in brez zgrešenega meta ter Dennis Tunstall (16 točk, 9 skokov).

Šentjur bo v naslednjem kolu Lige Nova KBM (7. novembra) gostoval v Podčetrtku, Helios Suns pa bo dan prej gostil Zlatorog.

Damjan Novaković, trener Šentjurja: "Po dobrem prvem polčasu smo v tretji četrtini doživeli mrk. Po tej četrtini je bil zmagovalec srečanja odločen. Ni prijetno izgubit s takšno razliko, a mogoče bo hladen tuš pozitiven za prihodnje tekme. Moramo odpravljati napake in strmeti k temu, da bomo že na naslednji tekmi boljši."

Daniel Vujasinović, košarkar Šentjurja: "Srečanje z Domžalčani smo dobro odprli, dobro igrali skozi prvi dve četrtini, nato pa padli v igri. Na nas je, da se iz tega marsikaj naučimo in že na naslednji tekmi odigramo znova tako kot znamo, skozi celotno tekmo."

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: "Čestitke Šentjurju za odličen uvod v sezono. Tudi danes smo videli izenačen polčas, v drugem pa smo naredili razliko predvsem po zaslugi dobre obrambe in nato učinkovitosti v napadu. Držali smo se navodil in dobili tekmo."

ROGAŠKA : ILIRIJA 71:68 (17:19, 18:12, 14:20, 22:17)
Rogaška: Riley 26 (5:8), Jean-Baptiste 2, Durnik 8, Močnik (0:2), Tabak 7 (5:6), Špan 9 (1:3), Sivka 9 (2:2), Kraljević 4 (2:4), Miličević 6 (2:2).
Ilirija: Orel 6 (2:2), Pajić 10 (4:6), Mikuš 2, Šaškov 24 (3:4), Kureš 6 (2:2), Vončina 9 (4:6), Klobučar 11 (7:8).

Rogaška se je s tretjo zaporedno zmago pomaknila v zgornji del lestvice Lige Nova KBM, Ilirija pa je na četrtem gostovanju v petih krogih doživela tretji poraz.

Mlada zasedba trenerja Stipeta Modrića se je dobro kosala z Rogaško, zaradi slabih pet minut v zadnji četrtini pa se je v Ljubljano vrnila zgolj s točko. Ilirija je v 32. minuti vodila s 57:53, nato pa pet minut in pol ni dosegla koša, kar so domači pretvorili v vodstvo s 65:57.

Domači center Cody Jorden Riley je nabral statistični indeks 35 za 26 točk (met 10:18) in 14 skokov, kar je hkrati tudi edini dvomestni indeks v ekipi Rogaške. Pri Iliriji so imeli trije igralci dvojne dvojčke: Aleksander Šaškov 22 točk, 11 skokov, Marko Pajić 12 točk, 10 skokov in Jaka Klobučar 11 točk, 10 skokov.

Slatinčani bodo v šestem kolu (5. novembra) Lige Nova KBM gostovali v Šenčurju, Ilirijo pa isti dan čaka še eno gostovanje, in sicer na Polzeli.

Peter Markovinovič, trener Rogaške: "Gledali smo tekmo preobratov, bila je zares težka tekma. Sigurno se je poznala naša utrujenost, saj smo v četrtek igrali tekmo. Mislim, da je bil odločilen skok v napadu, tako smo prihajali do drugih in tretjih priložnosti."

Stipe Modrić, trener Ilirije: "Zaslužena zmaga domačih. Našim igralcem nimam kaj očitati, nekaj slabih minut nas je danes stalo zmage. Zavedamo se, da je to mlada ekipa in verjamemo, da bo že na naslednji tekmi proti Polzeli teh slabih minut manj."