Liga Nova KBM: Helios Suns z novo zmago, dvojni dvojček Sirca

18
mar.
2023
  • Liga Nova KBM

Ljubljana - Prva tekma 21. kola Lige Nova KBM je bila odigrana v Domžalah, Helios Suns je slavil s 85:68. Domžalčani so gostom iz Laškega v drugi četrtini dovolili vsega devet točk, v drugem polčasu pa uspešno zadržali prednost in zabeležili 18. zmago v sezoni. V domači ekipi sta se izkazala Lenart Sirc (23 točk, 10 skokov) in Jan Zemljič (21 točk), pri gostih je bil najboljši strelec Adrio Ramone Bailey (Zlatorog Laško) s 17 točkami (10 skokov).

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA

21. kolo
Sobota, 18. marec

HELIOS SUNS : ZLATOROG LAŠKO 85:68 (25:17, 22:9, 22:20, 16:22)

Helios Suns: Luke 13 (2:2), Ferme 6, Babič 1 (1:3), Zemljič 21 (6:6), Oman 5, Bačvič 11 (4:4), Mahkovic 5 (2:3), Sirc 23 (5:6).
Zlatorog Laško: Bailey 17 (1:1), Požin 10 (2:3), Copot 13, Miljković 9 (1:2), Vujasinović 8 (1:2), Tratar 6, Samojlović 5.

Dvoboj vodilne in zadnjeuvrščene ekipe Lige Nova KBM so pričakovano dobili košarkarji Helios Suns. Domžalčani so vpisali osemnajsti par točk, petega v nizu, Laščani, ki so doživeli šesti poraz na zadnjih sedmih tekmah, pa so pri izkupičku 5-16.

Gostitelji so vse dvome o zmagovalcu rešili v prvih dvajsetih minutah. Čeprav oslabljeni, so varovanci trenerja Dejana Jakare s kolektivno predstavo v prvem polčasu naredili razliko 21 točk, ki so jo v nadaljevanju brez težav zadržali.

Pri Helios Suns sta se izkazala najstnika Lenart Sirc in Jan Zemljič. Oba sta zabeležila osebna rekorda po številu točk in statističnem indeksu v ligi Nova KBM. Devetnajstletni Sirc je zbral 23 točk (met 9:16) in 10 skokov (indeks 27), leto mlajši Zemljič pa je dosegel 21 točk (trojke 3:5, met iz igre 6:8) in imel indeks 23.

Na drugi strani je bil v zasedbi Aleša Pipana najbolj učinkovit Adrio Ramone Bailey s 17 točkami in 10 skoki.

Helios Suns bo naslednjo soboto gostil GGD Šenčur, Zlatorog pa se bo dan prej doma pomeril z Ilirijo.