Liga Nova KBM: Helios Suns do zmage na krilih Omana, Novomeščani v končnici bolj zbrani

19
apr.
2023

Ljubljana - Zaključni tekmi 24. kola Lige Nova KBM sta bili odigrani v Domžalah in Novem mestu. Helios Suns je premagal Terme Olimia Podčetrtek, izenačeno je bilo do samega zaključka srečanja, na koncu pa so Domžalčani slavili s 86:81. Tudi v Novem mestu so se zmage veselili domačini, košarkarji Krke so s 93:86 premagali Šentjurjane.

24. kolo
Sreda, 19. april

HELIOS SUNS : TERME OLIMIA PODČETRTEK 86:81 (19:13, 21.22, 18:19, 28:27)

Helios Suns: Luke 7 (2:2), Ferme 8 (1:1), Mirtič 10 (3:5), Oman 19 (3:3), Bačvič 6 (2:2), Mahkovic 13 (8:8), Sirc 5, Buljević 18 (2:5).
Terme Olimia Podčetrtek: Muratović 3 (0:2), Kosič 14, Strand 8, Stiomenov 5, Švigelj 8, Struger 2, Atanacković 26, Tadić 15 (4:4).

Domžalčane je po nastopu v regionalnem tekmovanju čakala naloga v Ligi Nova KBM proti tekmecem iz Podčetrtka. Izbranci domačega trenerja Dejana Jakare so jo po hudem boju uspešno opravili, po dvajseti zmagi so tudi zadržali prvo mesto na razpredelnici.

Domžalska sonca so si prvo otipljivo prednost priigrala v zadnjem delu prvega polčasa, ko so povedla za 12 točk (32:20, 34:22, 36:24). A gosti se niso vdali, po treh zadetih metih za tri točke Nikole Tadića, Nejca Strnada in Sima Atanackovića so se tik pred odhodom na veliki odmor gostiteljem približali na tri točke (35:38).

V drugem polčasu se je na domžalskem parketu odvijal izenačen in enakovreden boj. Gosti so v 27. minuti povedli s 50:49, nato pa so gostitelji strnili svoje vrste in v začetku zadnje četrtine povedli za osem točk (66:58, 68:60).

Košarkarji iz Podčetrtka so vse do zadnjega zvoka sirene dihali za ovratnik domačinom. Minuto in 22 sekund pred koncem so jih po košu Žana Kosiča ujeli in izenačili na 79:79, a so nato Domžalčani naredili delni izid 5:0 - vseh pet točk je prispeval Urban Oman - in slabo minuto pred koncem povedli s 84:79, po hudem boju pa tudi osvojili načrtovani točki.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Oman z 19 točkami in sedmimi skoki, v gostujoči pa Atanacković s 26 točkami in desetimi skoki.

Domžalska zasedba bo v prihodnjem kolu v soboto, 22. aprila, gostovala v Šentjurju, ekipa iz Podčetrtka pa bo dva dni kasneje gostila GGD Šenčur.

KRKA : ŠENTJUR 93:86 (16:34, 30:18, 20:9, 27:25)
Krka: Cerkvenik 21 (4:6), Stipčević 7, Stavrov 9 (0:1), Vucić 7 (3:3), Spasojević 2 (0:1), Stergar 24 (8:9), Jančar Jarc 2, Škedelj 21 (4:4).
Šentjur: Craig 6 (4:6), Dunn-Martin 33 (5:6), Tomažič 20 (2:4), Nemanič 12 (1:1), Zupan 12 (3:4), Glogovac 3 (1:2).

Obračun Krke in Šentjurja ni prinesel nobenih velikih premikov, kar zadeva lestvico Lige Nova KBM. Novomeščani so po tretji zaporedni zmagi še naprej točkovno izenačeni z vodilnimi Helios Suns, Šentjur pa je četrti, v Novem mestu je prekinjen niz štirih zmag. Gosti so sicer Novomeščanom nudili dober odpor in praktično do konca tekme Krki dihali za ovratnik.

Šentjur je tudi na krilih s povprečjem 19,65 točke na tekmo prvega strelca lige, Taviana Mc Kaela Dunn-Martina, silovito odprl tekmo in prvo četrtino dobil kar s 34:16, vodil je tudi za 19 točk. V drugih desetih minutah pa so Novomeščani odgovorili s podobno mero ter tekmeca ujeli še pred koncem polčasa. Tega so sicer gosti dobili za šest točk.

V tretji četrtini je bila pobuda še naprej na strani Krke, ki je ta del igre dobila za 11 točk ter se v zadnjih deset minut podala s petimi točkami naskoka. Šentjur se je dve minuti in pol pred koncem približal zgolj na točko zaostanka. Škedelj pa je odgovoril s štirimi zaporednimi točkami, eno je dodal še Stergar, tako da je prednost pred zadnjo minuto spet znašala relativno varnih in dovolj velikih šest točk.

Pri domačih so prednjačili Leon Stergar s 24 točkami, Miha Cerkvenik ter Miha Škedelj z 21 točkami, ki je zbral še devet skokov. Pri gostih je naziv naj strelca lige upravičil Dunn-Martin s 33 točkami, 20 točk in 11 skokov pa je prispeval Tim Tomažič.

Krka bo v 25. kolu čez pet dni gostovala pri Iliriji, Šentjur pa bo čez tri dni gostil Helios Suns.