Liga Nova KBM: Gorenjski obračun 13. kola pripadel GGD Šenčurju

24
jan.
2022

Ljubljana – Gorenjski obračun, ki je bil prestavljen, se je odigral v ponedeljek, v sklopu 13. kola. Glede na trenutna razmerja moči v Ligi Nova KBM, je bil GGD Šenčur pred tekmo favorit, to pa je z zmago tudi potrdil.

13. kolo
Ponedeljek, 24. januar

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : ECE TRIGLAV 106:77 (27:23, 28:17, 26:17, 25:20)
Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegović 32 (6:6), R. Rizvić 16 (2:2), Strmčnik 8, Ahmedović 17 (3:3), Ivković 2, H. Rizvić, Martinčič 27 (2:3), Tešić 4.
ECE Triglav: Urbiha 9 (1:2), Praljak 12 (1:2), Maček 18 (5:6), Smrekar 6 (1:2), Čabrilo 11 (1:2), Jugovac 2, Škofic 8 (3:4), Muratović 11 (1:1).
Gorenjski obračun v sklopu 13. kola se je končal z visoko in pričakovano zmago zasedbe iz Šenčurja. Ta je dosegla dvanajsto zmago, za vodilno ekipo iz Domžal zaostaja za točko.
Tekma je bila enakovredna le v prvi četrtini. Nato so na parketu zagospodarili varovanci domačega stratega Miljana Pavkovića, ki so tekmece iz gorenjske prestolnice zasenčili v vseh košarkarskih elementih. Na polčasu so si priigrali 15 točk naskoka, najvišjo prednost pa so imeli v končnici dvoboja (102:69).
V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Gaber Ožegovič z 32 in Nejc Martinčič s 27 točkami, v gostujoči pa Jan Maček z 18 točkami.