Liga Nova KBM: GGD Šenčur boljši od Cedevite Olimpije, Šentjur zadnji potnik v četrtfinale tekmovanja

20
apr.
2022
  • Liga Nova KBM

Ljubljana – V sredo sta bili v dveh tekmah drugega dela Lige Nova KBM odigrani dve tekmi v kateri se po koncu veselita ekipi Gorenjske gradbene družbe Šenčurja, ki je premagala Cedevito Olimpijo in Šentjurja, ki si je z zmago proti Hopsom zagotovila nastop v četrtfinalu Lige Nova KBM.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA

Liga za prvaka
7. kolo
Sreda, 20. april

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : CEDEVITA OLIMPIJA 84:83 (24:25, 22:22, 13:13, 25:23)
Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegovič 8, H. Rizvić 4 (2:2), Rojc 6 (4:5), Murić 20 (6:8), R. Rizvić 16 (2:2), Martinčič 11 (1:2), Rebec 12 (2:3), Ahmedović 4, Daneu 3.
Cedevita Olimpija: Duščak 15 (2:4), Ščuka 13 (2:2), Radovanović 29 (5:5), Habot 2 (0:1), Mulalić 11 (1:1), Jovanović 3, Daneu 10 (0:2).
Na Gorenjskem se je od prve do zadnje minute odvijal ogorčen boj za vsak košček igrišča, po izjemno izenačeni predstavi pa je smetano na koncu pobrala domača zasedba. Odločilen koš je devet sekund pred koncem razburljivega dvoboja postavil Gaber Ožegovič po zadetem metu za tri točke.

V izdihljajih tekme je sprva kazalo na zmago Ljubljančanov, ki so v 38. minuti po točkah Žige Daneva povedli z 79:74. A domači košarkarji se niso predali, po trojki Dina Murića so 38 sekund pred koncem rednega dela tekmo postavili v začetno izhodišče (81:81).

Ljubljanska ekipa je zahtevala minuto odmora. Po njej je Marko Radovanović 18 sekund pred koncem dvoboja zadel oba prosta meta za vodstvo s 83:81, po domači minuti odmora pa je Ožegovič devet sekund pred koncem zadel trojko za tesno zmago.

V domači ekipi, ki je dosegla četrto zmago v ligi za prvaka, je bil najbolj učinkovit Murić z 20 točkami in 12 skoki, v gostujoči pa Radovanović, ki je dosegel 29 točk ter pobral 15 žog pod obema obročema.

Cedevita Olimpija bo naslednjo tekmo v ligi za prvaka igrala 25. aprila, ko bo gostila Helios Suns, medtem ko bo Gorenjska gradbena družba Šenčur dva dni kasneje gostil Nutrispoint Ilirijo. Ta dan bo Cedevita Olimpija gostovala v Podčetrtku.

Liga za obstanek
10. kolo

ŠENTJUR : HOPSI POLZELA 89:73 (27:18, 22:24, 20:18, 20:13)
Šentjur: Tabak 10 (3:4), Holmes 7, Tomažič 17 (1:1), Rikalo 16 (2:2), Držić 14 (3:3), Đapa 17 (2:2), Nemanič 8.
Hopsi Polzela: Rizman 11 (1:2), Besedić 14 (5:7), Vranjkovič 2, Glavan 15 (5:6), Vašl 17 (1:2), Goltnik 8, Pešak 6 (1:2).
Košarkarji iz Šentjurja so bili v lokalnem obračunu boljši od Hopsov. Izbranci domačega trenerja Bojana Kuharja so silovito začeli obračun in hitro povedli z 21:6.

V nadaljevanju so malce zaspali, kar so gosti izkoristili in se v končnici prvega polčasa približali na tri točke (42:45), bližje pa niso mogli.

V drugi polovici tekme so gostitelji vseskozi imeli rezultatski nadzor nad sosedi, na koncu so tudi zanesljivo zmagali.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Dalibor Đapa in Tim Tomažič, v gostujoči pa Miha Vašl. Vsi so dosegli po 17 točk.

Šentjur bo naslednjo tekmo igral 23. aprila, ko bo gostil kranjski ECE Triglav, zasedba s Polzele bo ta dan gostovala Rogaški Slatini.