Liga Nova KBM: ECE Triglav do tretje zmage v sezoni

16
apr.
2022
  • Liga Nova KBM

Ljubljana – V Ligi Nova KBM je bila v soboto odigrana samo ena tekma, in sicer v ligi za obstanek, kjer sta se v Kranju pomerili ekipi ECE Triglava in Rogaške. Domača ekipa je nekoliko presenetila Rogaško, ki jo je premagala z rezultatom 90:80.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA

Liga za obstanek
7. kolo
Sobota, 16. april

ECE TRIGLAV : ROGAŠKA 90:80 (23:20, 21:27, 21:18, 25:15)
ECE Triglav: Dornik 17 (9:10), Urbiha 16, Praljak 17 (1:2), Smrekar 2, Samojlović 15 (0:1), Maček 4 (0:2), Čabrilo 12, Muratović 7 (3:3).
Rogaška: Vujačić 9 (2:2), Zupan 13 (2:2), Primorac 10 (3:4), Bratož 9 (1:2), Jackson 10 (3:6), Smith 3, Sivka 3 (1:1), Močnik 13 (3:3), Šikanič 2, Armstrong 8 (2:2).
Rogaška je v ligi za obstanek vodilna, ECE Triglav je bil pred tekmo na zadnjem mestu. To razmerje se ni spremenilo niti po tekmi, na kateri pa so Kranjčani z dobro zadnjo četrtino prišli do zmage, ki pa je predvsem prestižnega pomena.

Ekipi sta bili večino tekme precej skupaj, večkrat sta se tudi zamenjali v vodstvu. Nekoliko večjo prednost so si domači priigrali v 27. minuti (62:53), a so jo tudi hitro zapravili in po treh četrtinah sta bili obe moštvi pri 65 točkah.

A po petih minutah zadnjega dela je bilo na semaforju 79:70, to pa je bila prednost, ki je Triglav ni več spustil iz rok, največja je bila minuto pred koncem pri 90:77.

Za zmagovalce sta po 17 točk dosegla Jan Dornik in Dominik Praljak, prvi se je izkazal še s 15 skoki za dvojni dvojček, medtem ko sta bila pri Rogaški s po 13 točkami najboljša Nejc Zupan in Domen Močnik.

Triglav bo tekmo 8. kola igral prihodnjo soboto v Šentjurju, Rogaška pa bo takrat gostila Hopse.