Liga Nova KBM: Durnik popeljal Rogaško do zmage na sosedskem derbiju

29
apr.
2023

Ljubljana - Sosedski derbi med Rogaško in Terme Olimia Podčetrtkom je bil odigran v Rogaški Slatini, domačini pa so se veselili zmage s 94:84. Najboljši strelec srečanja je bil domači košarkar Urban Durnik, ki je dosegel 31 točk in zbral 9 skokov, medtem ko je Sandi Čebular v dresu Podčetrtanov dosegel 26 točk (8 skokov in 6 podaj).

26. kolo
Sobota, 29. april

ROGAŠKA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 94:84 (30:25, 23:26, 20:16, 21:17)

Rogaška: Jean-Baptiste 12 (4:4), Durnik 31 (9:10), Močnik 2, Tabak 12 (2:3), Špan 8 (2:2), Sivka 9 (2:2), Miličević 20 (2:2).
Terme Olimia Podčetrtek: Kosič 21 (4:4), Strnad 1 (1:1), Škorjanc 2 (2:2), Švigelj 7 (3:3), Čebular 26 (5:10), Atanacković 14 (1:1), Tadić 8.

Oslabljena zasedba Rogaške je vpisala dvanajsto zmago v Ligi Nova KBM in lokalnega tekmeca, Terme Olimia, prehitela z 2:1 v medsebojnih obračunih v tej sezoni ter skupnem številu zmag (12-11).

Prva štiri mesta pred četrtfinalom na dve zmagi pripadajo Cedeviti Olimpiji, Helios Suns, Krki in GGD Šenčurju, razvrstitev od četrtega do sedmega mesta pa bo znana po zadnjem kolu prihodnji teden. Slatinčani bodo 6. maja gostovali v Šentjurju, Podčetrtani pa bodo gostili iz Lige Nova KBM odpisani Zlatorog Laško.

Rogaška je do prestižne zmage prišla na začetku zadnje četrtine, ko je na krilih Urbana Durnika prišla do dvomestne prednosti 80:69, ki jo je suvereno zadržala do konca.

Durnik je postal šele četrti igralec v tej sezoni, ki je v Ligi Nova KBM presegel 30 točk. Zbral jih je 31 (met 11:16) ter 9 skokov (indeks 35). Dvajset točk je dodal Ivan Miličević, David Jean-Baptiste pa 12 točk, 7 skokov in 6 podaj.

Rekord sezone po številu točk na eni tekmi si delita Jan Copot (Zlatorog) in Javon John Greene (LTH Castings) s 36 točkami. Več kot 30 jih je dosegel le še Tavian Dunn-Martin iz Šentjurja (33).

Pri gostih sta izstopala Sandi Čebular s 26 točkami (18 v prvem polčasu, 8 skokov, 6 podaj) ter Žan Kosič, ki je dosegel 21 točk ob metu 5:11 za tri točke.