Liga Nova KBM: Druga zaporedna zmaga Ilirije

06
jan.
2023

Ljubljana - V dvorani Tri lilije sta se v 13. kolu Lige Nova KBM pomerili ekipi Zlatoroga Laško in ljubljanske Ilirije. Ljubljančani so bili uspešni že v prvi četrtini, katero so dobili z desetimi točkami prednosti, na koncu pa slavili z 61:78. V dresu Zlatoroga sta po 11 točk dosegla Domen Lorbek in Filip Samojlović (5 podaj), najboljši strelec srečanja je bil Damian Kruzynski (Ilirija), ki je dosegel 15 točk.

13. kolo
Petek, 6. januar

ZLATOROG LAŠKO : ILIRIJA 61:78 (12:22, 18.18, 15:15, 16:23)

Zlatorog Laško: Bailey 9 (1:1), Lorbek 11, Copot 9 (2:2), Smrekar 5 (1:4), Medved 4 (1:2), Miljković 2 (0:1), Tratar 7 (3:4), Samojlović 11 (5:5), Urbanija 3.
Ilirija: Arslanagić 8 (4:6), Kruzynski 15 (2:2), Kmetič 9, Orel 9 (3:4), Pajić (0:2), Mikuš 3 (1:2), Shashkov 14 (4:4), Kureš 3 (1:1), Daneu 11 (1:1), Vončina 1 (1:2), Klobučar 5 (2:2).

Košarkarji Ilirije so v boju za obstanek v Ligi Nova KBM vpisali še eno pomembno zmago. Potem ko so v prejšnjem kolu proti Šentjurju prekinili niz sedmih porazov, so v 13. kolu še drugič v sezoni premagali Zlatorog. Za Ljubljančane je to četrta zmaga, Laščani, ki so pred to tekmo v zadnjih treh krogih vpisali dve zmagi, pa so doživeli jubilejni deseti poraz.

Zasedba Stipeta Modrića je zasluženo prišla do druge zmage v gosteh v tej sezoni po uspehu v uvodnem krogu 1. oktobra v Škofji Loki. Vodila je vseh 40 minut, izkušeno in zbrano pa je odigrala predvsem zadnjo četrtino, v kateri si je hitro priigrala dovolj visoko razliko za mirno končnico (69:49).

Mladi Ljubljančani so se izkazali s kolektivno predstavo - med strelce se je vpisalo deset igralcev. Damian Kruzynski je dosegel 15 točk (met iz igre 6:9), Alexander Shashkov pa 14 (trojke 2:3, 6 skokov). Pri domačih sta dvomestno mejo točk dosegla le Domen Lorbek (11 točk, trojke 3:7) in Filip Samojlović (11 točk, met iz igre 3:12).

Zlatorog bo v naslednjem kolu 15. januarja gostoval v Šenčurju, Ilirija pa bo naslednji dve tekmi igrala doma, in sicer 15. januarja proti Rogaški in 23. januarja s Hopsi.

Domen Lorbek, košarkar Zlatoroga Laško: "Danes obramba na njihovem organizatorju igre ni bila na pravem nivoju. Na zadnjih tekmah se nam je dogajalo, da so se organizatorji igre "sprehajali" v raketi, poleg tega, ne znamo nadzirati skoka. Mislim, da sta ti dve zadevi ključni."

Stipe Modrić, trener Ilirije: "Res smo začeli nekoliko drugače kot ponavadi. Fantje so v tekmo vstopili z nekakšno energijo in pokazali borbenost. Lahko bi rekel, da tekma ni bila lepa. Na koncu veliko zgrešenih metov, ampak smo zdržali do konca, in mislim, da zasluženo zmagali."