Liga Nova KBM: Drama na Polzeli, Kegler blokiral met za podaljške

21
apr.
2023

Ljubljana - V 25. kolu Lige Nova KBM smo na Polzeli spremljali dvoboj domačih Hopsov in LTH Castingsa. Kot je bilo pričakovati, sta se nasprotnika za zmago borila do zadnjega atoma moči, zmage s 76:78 pa so se na koncu veselili košarkarji iz Škofje Loke. Najboljši strelec srečanja ja bil Jure Besedić (Hopsi Polzela), ki je dosegel 22 točk in zbral 8 skokov, v dresu LTH Castingsa je bil z 18 točkami (5 skokov) v napadu najuspešnejši Mario Jaquan Kegler.

25. kolo
Petek, 21. april

HOPSI POLZELA : LTH CASTINGS 76:78 (20:26, 18:18, 16:16, 22:18)

Hopsi Polzela: Pešak 2 (0:1), Besedić 22 (4:4), Glavan 9 (2:2), Grušovnik 18 (1:2), Goltnik 5, Vasilić 8, Pelko 12 (4:4).
LTH Castings: Bošnjak 2, Čibej 14 (6:9), Jugovic 2, Ristić 11 (7:9), Frelih 3 (0:2), Bilić 7 (1:2), Milašinović 6 (1:2), Rodič 2, Greene 13 (2:4), Kegler 18 (1:1).

V dvoboju ekip z dna lestvice, osme Polzele in devetega LTH Castings, so se po napeti končnici zmage veselili gosti iz Škofje loke, ki so tako poskrbeli, da sta se ekipi na razpredelnici Lige Nova KBM zamenjali. Tekma je bila sicer dokaj izenačena, a so bili Škofjeločani, ki so tekmo odprli z vodstvom 5:0, v vodstvu vse do začetka zadnjega dela. Njihova največja prednost je tri minute pred koncem tretje četrtine znašala 14 točk.

A domači so se na hitro vrnili v igro, prvič na tekmi so povedli, ko je Jure Besedić s trojko postavil izid 62:60. Do konca je bilo nato izenačeno, dramatična končnica pa je vendarle pripadla Gorenjcem. Petintrideset sekund pred koncem je Matej Čibej zadel dva prosta meta za vodstvo LTH s 77:76. Dvanajst sekund pred koncem je Besedić zgrešil met za tri točke, Dejan Milašinović pa je z enim zadetim prostim metom še dal nekaj možnosti gostiteljem, a je tri sekunde pred koncem zgrešil met še Matic Grušovnik, tega pa pod košem ni popravil niti Jure Pelko.

Zasedba iz Škofje Loke bo 29. aprila gostovala v Laškem, s Polzele pa dan kasneje v Novem mestu.