Liga Nova KBM: Domžalčani v končnici strli odpor Ločanov, Šenčur slavil doma, velika zmaga Laščanov na krilih Copota v Novem mestu!

03
2023

Ljubljana - Nocoj so bile odigrane tri tekme 19. kola Lige Nova KBM, zmag pa so se veselila moštva Helios Suns, Gorenjske gradbene družbe Šenčur in Zlatoroga Laško. Uvodna tekma je bila odigrana v Domžalah, kjer so domači košarkarji Helios Suns v izdihljajih tekme premagali LTH Castings z 90:84. V Šenčurju so gostovali Hopsi s Polzele, GGD Šenčur je odlično igro prikazal v tretji četrtini in slavil s 83:68. Košarkarji Zlatoroga na krilih Copota do presenečenja v Novem mestu, Laščani so bili boljši z rezultatom 76:90.

19. kolo
Petek, 3. marec
HELIOS SUNS : LTH CASTINGS 90:84 (22:16, 22:21, 21:27, 25:20)

Helios Suns:Luke 10, Zemljič 4, Buljević 12 (1:1), Oman 14 (3:5), Tunstall 13, Bačvič 8 (2:2), Mahkovic 27 (14:19), Sirc 2.
LTH Castings: Čibej 13 (2:4), Jugovic 5, Milašinović 3, Bilić 14 (1:2), Rodič 7, Greene 22 (4:5), Kegler 20 (9:10)

Košarkarji Helios Suns so po tritedenskem premoru, v katerem so igrali finale Pokala Spar, vpisali šestnajsto zmago v Ligi Nova KBM. Pred domačimi gledalci so v zadnji četrtini strli odpor LTH Castings in slavili z 90:84.

Ločani so bili blizu presenečenja, saj so manj kot dve minuti pred koncem zaostajali za vsega štiri točke (83:79), na koncu pa so se morali sprijazniti s štirinajstim porazom oz. tretjim na zadnjih šestih tekmah.

Pri domačih je pet igralcev doseglo deset ali več točk. Izstopal je Blaž Mahkovic s 27 točkami. Na drugi strani sta polovico vseh točk LTH Castings dosegla Javor Greene (22 točk) in Mario Kegler (20 točk).

Helios Suns bo naslednjo tekmo v Ligi Nova KBM igral 15. marca v Novem mestu, LTH Castings pa bo 13. marca gostil GGD Šenčur.

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : HOPSI POLZELA 83:68 (20:14, 21:23, 27:8, 15:23)
Gorenjska gradbena družba Šenčur: Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegovič 6, Tešić 4, Rojc 9 (4:4), Murić 17 (2:4), Martinčič 7 (2:2), Hrštić 6 (3:3), Varagič 6, Malovčič 5 (1:2), Rudovič 3, Walford 12 (0:1), Ahmedović 8.
Hopsi Polzela: Steblovnik 2, Pešak 13 (4:4), Besedić 14 (1:2), Glavan 9 (6:6), Vranjkovič 6 (0:1), Regoršek 2, Grušovnik 8 (2:2), Goltnik 2, Vasilić 9 (3:5), Pelko 3 (1:2).

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčurja so še drugič v zadnjem mesecu dni premagali Hopse s Polzele. Tako so se jim oddolžili za poraz na prvi tekmi konec novembra lani.

GGD Šenčur je po četrti zmagi na zadnjih petih tekmah Lige Nova KBM pri izkupičku 11-8, Hopsi pa so po šestem porazu na sedmih tekmah pri razmerju 6-13.

Varovanci trenerja Miljana Pavkovića so po izenačenem prvem polčasu vprašanje zmagovalca rešili v tretji četrtini, ki so jo dobili s 27:8 in v kateri so gostje s Polzele dosegli le tri koše iz igre.

Prav vsi igralci obeh moštev, ki so stopili na parket, so se vpisali med strelce. Pri gostiteljih se je z novim dvojnim dvojčkom izkazal Dino Murić (17 točk, 13 skokov, 6 podaj), pri gostih pa sta največ točk dosegla Jure Besedič (14 točk, trojke 3:8) in Jaka Pešak (13 točk, trojke 3:6).

GGD Šenčur bo v 20. kolu Lige Nova KBM gostoval v Škofji Loki (13. 3.), Hopsi pa bodo 11. marca gostili Rogaško.

Miljan Pavković, trener Gorenjske gradbene družbe Šenčur: "Moram reči, da je bil prvi polčas malce slabši, saj smo izgubili nekaj žog, naredili nekaj obrambnih napak, dovolili Hopsom 4 napadalne skoke ter jim dali možnosti, da ohranjajo rezultatski stik z nami. V tretji četrtini smo zaigrali, tako kot bi morali že od začetka. Bili smo agresivni in ustavili smo njihove zunanje igralce. Naredili smo veliko prednost in jo brez težav ohranili do konca tekme. Naši nosilci igre so pokazali dobro energije, med tem, ko pri nekaterih igralcev s klopi, predvsem v obrambi, tega nisem zaznal. Pričakujem pravilno reakcijo že na zadnjem turnirju regionalne lige."

Matjaž Čuješ, trener KD Hopsi Polzela: “Najprej čestitke ekipi Šenčurja na zasluženi zmagi. Igrali smo dobro prvi polčas v tretji četrtini so nas z agresivno obrambo prisili na zgrešene mete, izgubljene žoge in naredili razliko, ki je bila prevelika, da bi jo uspeli nadoknadit. Šenčur je dokazal, da so zasluženo na tretjem nestu. Naredili bomo vse, da dvignemo igro in poskušamo zmagat na naslednji tekmi.”

KRKA : ZLATOROG LAŠKO 76:90 (14:30, 18:20, 24:15, 20:23)
Krka: Stergar 10, Cerkvenik 1 (1:2), Stipčević 10 (2:2), Stavrov 2 (2:2), Jurkovič 7 (5:7), Spasojević 17 (2:2), Špan 3 (1:2), Škedelj 9 (1:1), Macura 17 (1:3).
Zlatorog Laško: Bailey 27 (7:10), Copot 36 (3:4), Miljković 6, Vujasinović 8 (5:5), Pirš 2 (2:2), Samojlović 11

Košarkarji Zlatoroga so pripravili prvovrstno presenečenje, saj so v Novem mestu zasluženo premagali vodilno Krko z 90:76. Za Laščane, ki so v zadnjo tretjino prvenstva vstopili z zadnjega mesta, sta to izjemno pomembni točki v boju za obstanek v Ligi Nova KBM, Krka pa je doživela drugi poraz v prvenstvu ter prvega pred domačimi gledalci.

Podatek, da so varovanci trenerja Aleša Pipana vodili od prve do zadnje minute in da so domači izbranci stratega Gašperja Okorna najbližje prišli v 33. minuti na 62:69, zgovorno priča o prepričljivi zmagi gostov.

Zlatorog je imel v svojih vrstah dva izjemno razpoložena košarkarja. Enaindvajsetletni Jan Copot je postavil rekord sezone v Ligi Nova KBM po številu točk in statističnem indeksu. Dosegel je 36 točk (met iz igre 14:25, trojke 5:9) in ujel 14 odbitih žog za indeks 40. Adrio Bailey (met 9:14) je dodal 27 točk, Daniel Vujasinović pa je prispeval 11 podaj in 8 točk.

Krko v 20. kolu 15. marca čaka domači derbi s Helios Suns, Zlatorog pa bo 10. marca gostil Šentjur.