Liga Nova KBM: Domžalčani boljši od Hopsov, Blaž Mahkovic dosegel 31 točk

10
dec.
2021

Ljubljana – Tretja tekma 10. kola je ponudila obračun Domžalčanov in Hopsov, ki pred domačo publiko v drugem polčasu, predvsem v tretji četrtini, niso mogli parirati gostom in tako Helios Sunsi še vedno vztrajajo na vrhu prvenstvene lestvice.

10. kolo
Petek, 10. december

HOPSI POLZELA : HELIOS SUNS 73:85 (26:16, 15:20, 16:26, 17:17)
Hopsi Polzela: Rizman 15, Pešak 2 (0:1), Besedić 7 (1:4), Glavan 4, Vranjkovič 18 (3:3), Bašić 6, Vašl 17 (6:6), Goltnik 4 (1:2).
Helios Suns: Ferme 3, Mirtič 2, Lee Ervin 16 (1:2), Oman 8 (2:3), Mahkovic 31 (3:6), Jois 8 (0:1), Prepelič 11 (1:1), Šantelj 6 (2:4).
Košarkarji Heliosa Domžal so pričakovano vpisali deveto zmago v Ligi Nova KBM in se ob enem porazu povzpeli na vrh razpredelnice. Hopsi so na drugi strani doživeli šesti poraz, drugega po vrsti.
Domžalčani so na tekmi vodili tudi s prednostjo 17 točk, posebej so se izkazali v tretji četrtini, ki so jo dobili za 10 točk, na koncu pa so pričakovano slavili s prednostjo 12 točk. Eno svojih najboljših predstav v domačem prvenstvu je prikazal Blaž Mahkovic, ki je tekmo končal z izkupičkom 31 točk. Zelo natančen je bil z razdalje; iz šestih poskusov je zadel prav tolikokrat, torej šest trojk. Marko Vranjkovič, najbolj izpostavljen posameznik Polzele, jih je zbral 18.
Helios Suns bodo naslednjo tekmo odigral 26. decembra v Laškem, Hopsi pa bodo doma 18. decembra gostili Triglav.