Liga Nova KBM: 15. kolo postreglo z zmagama Helios Sunsov in GGD Šenčurja

22
jan.
2022
  • Liga Nova KBM

Ljubljana – Zmagovalca sobotnih tekem 15. kola Lige Nova KBM sta postala Helios Suns in Gorenjska gradbena družba Šenčur, ki tako po današnjih srečanjih zasedata prvi dve mesti na lestvici Lige Nova KBM.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA
15. kolo
Sobota, 22. januar

HELIOS SUNS : TERME OLIMIA PODČETRTEK 78:72 (26:19, 17:20, 20:21, 15:12)
Helios Suns: Bratec 3, Ferme 9 (6:6), Pašajlić, Mirtič, Ervin 17 (6:7), Oman 2, Mahkovic 8 (2:2), Jois 15 (3:5), Prepelič 8 (2:2), Šujica, Šantelj 16 (1:3).
Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 2, G. Škorjanc 6, Williams 18 (1:1), Čebular 7, Atanacković 6 (1:2), Vasilić 4, Muratović 17, F. Škorjanc, Boršič, Ž. Švigelj 1 (1:2), A. Švigelj, Cerkovnik 11 (3:3).
Vodilna ekipa prvenstva Helios Suns je v domači dvorani pričakala ekipo iz Podčetrtka in vsaj v uvodu je kazalo, da bodo Domžalčani prišli do nove lahke zmage. Gostitelji so povedli s 14:3 in 26:16, nato pa v uvodu v drugo četrtino nepričakovano popustili. Po uvodnem košu so gostom dovolili delni izid 10:0 in na semaforju se je izpisal izid 27:31.
Najkasneje takrat je bilo jasno, da bo potrebna bolj zavzeta igra. Gostje pa so že zaslutili priložnost in se po vnovičnem zaostanku niso predajali. Tudi v tretjem delu domačim ni uspelo priti do odločilne prednosti, čeprav so povedli z 58:50 in kasneje nekajkrat za sedem točk. Odločitev o zmagovalcu je padla šele v zadnjih petih minutah, ko so gostitelji prednost 67:66 spremenili v 74:66. Oshowen Williams je v končnici sicer znižal še na 74:72, a sta Carlbe Lee Ervin in Tadej Ferme v zadnjih sekundah zanesljivo izvajala proste mere. Ervin in Williams sta bila s 17 oz. 18 točkami tudi najbolj učinkovita na parketu.
Domžalčane že v sredo čaka zahtevno gostovanje v Novem mestu pri Krki, Terme Olimia pa bodo v soboto v Podčetrtku gostile ekipo s Polzele.

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : ŠENTJUR 104:78 (24:25, 34:15, 25:19, 21:19)
Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegović 10 (0:1), Murić 6, R. Rizvić 8 (1:1), Strmčnik 18 (1:1), Ahmedović 15 (1:1), Ivković 5 (2:2), H. Rizvić 8, Martinčič 9, Malovčič 5 (1:2), Tešić 4, Daneu 4, Rebec 12.
Šentjur: Brunčević 11 (0:1), Popović 15 (4:6), Tomažič 19 (3:4), Rikalo 7 (2:2), Đapa 16 (3:3), Tabak 2, Držić 8.
Domači košarkarji niso imeli veliko težav na poti do nove zmage, s katero so se začasno prebili na drugo mesto lestvice. Le v prvi četrtini je bil izid tesen, za točko so jo dobili gostje, potem pa je bil promet vse bolj enosmeren in GGD Šenčur je do konca tekme prišel do visoke prednosti in zmage.
Že do polčasa so tako domači prišli do 18 točk naskoka, gostje pa niso več mogli računati na ugoden izid. Razlika se je nenehno po malem povečevala, domači niso popuščali in tako so si najvišjo prednost 35 točk priigrali pri izidu 102:67 dve minuti pred koncem, zatem so gostje le še nekoliko kozmetično popravili izid.
Jan Strmčnik z 18 in Emir Ahmedović s 15 točkami sta bila najboljša pri domačinih, še 12 točk je dodal Jan Rebec. Gostje pa so imeli v svojih vrstah najboljšega strelca dvoboja, 19 točk je dosegel Tim Tomažič.
Ekipo iz Šenčurja naslednja tekma čaka 24. januarja, ko bodo v zaostali tekmi 13. kola gostili ECE Triglav, Šentjur pa bo v 16. kolu 28. januarja gostoval pri Laščanih.