23
maj
2023
  • Ostalo

Ljubljana - V Ljubljani se je sklenila 15. sezona regionalne košarkarske lige na vozičkih. Prvaki so postali igralci KIK Zmaj Gradačac (BiH), ki so v finalu z 80:69 premagali KKI Vrbas (BiH), bron je osvojila ekipa Parasport Slovenia. Ante Štimac je bil izbran za najkoristnejšega igralca, Ramo Rekanović pa je bil prvi strelec lige. Finalni turnir je potekal v Areni Stožice, ki je s svojo gracioznostjo dala dodaten čar finalnemu turnirju.

Tekma za 1. mesto:
KIK Vrbas – KIK Zmaj 69:80 (23:20, 9:20, 26:15, 11:25)

KIK Vrbas: Hujić 7 (4 sk), Duvnjak 3 (3 sk), Kuzmanović 2 (4 sk), Štimac 5 (7 sk, 10 as), Modronja, Demirović 32 (18 sk, 11 as), Sikima, Nedić, Švraka 20 (8 sk, 3 as), Čejvan, Brkić, Jović.
KIK Zmaj: Mulić 18 (6 sk, 4 as), Joksimović, Kunić, Halilović, Pandžić, Imširović 4 (1 sk, 7 as), Mešić 5 (2 sk, 3 as), Mahovac 6 (6 sk, 1 as), Halilović E., Rosuljaš 5 (5 sk, 2 as), Čolić 6 (1 sk), Rekanović 36 (9 sk, 6 as).

Tekma za 3. mesto:
Parasport Slovenija – KK OSI Paramont 70:44 (22:13, 13:10, 19:8, 16:13)

Parasport Slovenia: Kuduzović 31 (7 sk, 2 as), Lokar 2 (4 sk, 1 as), Musić 10 (3 sk, 4 as), Kamenik, Bojanec, Radić, Povše, Gračnar (2 sk), Bulovec, Škorjanc 15 (5 sk, 7 as), Slapničar 12 (13 sk, 9 as).
KK OSI Paramont: Baranin (1 sk), Pepić, Husović (6 sk), Ivanov 9 (6 sk, 3 as), Nikolić, Dizdarić 10 (3 sk, 3 as), Mišurović 7 (11 sk, 1 as), Purić 7 (6 as), Menzil 2 (2 sk), Jasminko, Omeradžić 9 (6 sk).

Tekma za 5. mesto:
KKK Singidunum CZ – KKI Zagreb 50:59 (12:13, 12:15, 14:14, 12:17)

KKK Singidunum CZ: Vezmar 2, Ćirkovič 29 (15 sk), Vukašinović 2 (8 sk), Jeremić 15 (7 sk, 5 as), Jovanović (4 sk), Kovrlija, Fucić 2.
KKI Zagreb: Franjul 18 (12 sk, 2 as), Bastalić 8 (4 sk, 1 as), Bistrović 24 (16 sk), Vujica 9 (6 sk, 8 as), Maras (1 sk), Ograjšek, Magdić (3 sk, 3 as), Adrić, Baliga.

''S tekmo za 3. mesto smo zadovoljni. Po tihem smo računali na uvrstitev v finale in boj za naslov. A potek sezone je bil tak, da smo imeli veliko težav s poškodbami, zato smo v polfinalu proti ekipi KIK Zmaj, kasnejšemu prvaku, izgubili tesno za pet točk. Igrali smo močno okrnjeni, kar se je poznalo, a ne iščemo izgovorov. Z malce več zbranosti bi igrali finale. A generalno gledano ne bom rekel, da je bila sezona odlična, je pa bila dobra,“ je povedal Žiga Kobaševič, ki je uspešno vodil ekipo Parasport Slovenia. ''Mislim, da tako jaz kot fantje pohvalimo vzdušje v Stožicah. Veseli smo bili vsakega, ki nas je podprl na finalnem turnirju,'' je še dodal Kobaševič.

''Sezono smo uspešno sklenili, zasedli smo 3. mesto. Lahko bi se boljše izšlo že v Banja Luki na polfinalu, kjer smo na ključni tekmi proti KIK Zmaj v polfinalu popustili in ostali brez boja za 1. mesto v Ljubljani. Smo pa zato tekmo za 3. mesto v Stožich odigrali izvrstno: igrali smo agresivno, podjetno, hitro, zbrano v obrambi in napadu. Tretje mesto je tu. Moram pa pohvaliti vzdušje v Stožicah, bilo je fenomenalno. Lahko bi jih bilo še več, a ti, ki so prišli, so pripravili krasno košarkarsko atmosfero,'' pa je povedal izkušeni reprezentant Milan Slapničar, ki je bil s svojimi reprezentančnimi kolegi navdušen nad vzdušjem v Stožicah, ko se je na tekmi za 3. mesto zbralo skoraj 500 gledalcev. ''Verjamem, da nas prihodnjo sezono čaka finale, v katerem bo igrala tudi slovenska ekipa,'' pa je med drugim v pozdravnem nagovoru zbranim dejal Damijan Lazar, predsednik Zveze ŠIS-SPK.