Košarkarji Janče RIKO državni prvaki v kategoriji do 17 let

13
jun.
2021
  • Mlajše kategorije

Ajdovščina - Košarkarji Janče RIKO so z odlično zadnjo četrtino, ki so jo dobili z 29:7 prišli do zmage 66:56 nad Helios Sunsi in se veselijo naslova državnega prvaka v kategoriji do 17 let. V športni dvorani Šturje so bronaste kolajne osvojili igralci Cedevite Olimpije, ki so s 67:60 ugnali gostitelje zaključnega turnirja, košarkarje Leone Ajdovščina.

FINALE

JANČE RIKO : HELIOS SUNS 66:56 (16:19, 7:11, 14:19, 29:7)
POSNETEK TEKME

ZA TRETJE MESTO

CEDEVITA OLIMPIJA A : LEONE AJDOVŠČINA 67:60 (13:14, 15:11, 15:21, 24:14)

V najboljšo peterko turnirja so trenerji uvrstili Jana Zemljiča (Helios Suns), Martina Gerbeca (Leone Ajdovščina), Tilna Malovčiča (Cedevita Olimpija) ter Luko Lampreta in Arneja Osojnika (Janče RIKO). Z 19 podajami si je naziv najboljšega podajalca prislužil Jan Zemljič (Helios Suns), z 28 skoki je bil najboljši skakalec Arne Osolnik (Janče RIKO), ki je bil s 43 doseženimi točkami tudi najboljši strelec turnirja. Prav tako je bil Arne Osojnik zasluženo izbran tudi za najboljšega igralca turnirja.