Koprčani po zmagi znova zasedli prvo mesto na lestvici 1. SKL

06
jan.
2020

Ljubljana - Košarkarji Koper Primorske so v prvi tekmi 14. kola 1. SKL doma premagali Helios Suns s 84:66. Aleksandar Lazić je za zmago Primorske dosegel dvojnega dvojčka, 15 točk in 10 skokov, dodal pa je še 7 podaj. Koprčani so se po zmagi zopet zavihteli na vrh.

1. SKL
14. kolo
Ponedeljek, 6. januar

KOPER PRIMORSKA : HELIOS SUNS 84:66 (29:7, 19:25, 17:16, 19:18)
Koper Primorska:
Kosi 16, Lazić 15, Marinković 19, Hodžić 7, Vončina 9, Haskič 2, Dimec 10, Nemanič 6.
Helios Suns: Hirschmann 8, Prepelič 6, Pelko 19, Oman 9, Konjević 13, Šantelj 9, Florvus 2.

Derbi kroga je ta naziv izgubil pravzaprav že po nekaj minutah. Domžalčani so namreč izredno slabo začeli, Koprčani so povedli z 10:0, potem že s 24:4 in že po prvih desetih minutah je bilo jasno, da se bodo Domžalčani zelo težko vrnili.

Nadaljevanje je bilo sicer precej bolj izenačeno, a so si lahko gostitelji privoščili le branjenje lepe zaloge iz uvodnih minut. Gosti so dobili drugi del za sedem točk, toda prednost Koprčanov je bila še vedno velikih 16. V drugem polčasu so slovenski prvaki znali pripeljati tekmo do zanesljive zmage, gostom niso dovolili, da bi se preveč približali, vseskozi se je prednost gibala med +15 in +20, piko na i pa je v zadnji sekundi postavil Ervin Haskič.

Pri domačih je Ivan Marinković dosegel 19 točk, Jan Kosi 16 in Aleksandar Lazić 15 (dodal je še deset skokov), pri gostih pa sta izstopala le Jure Pelko z 19 in Davor Konjević s 13.

V naslednjem kolu bodo Helios Suns 13. januarja gostili Krko, dan pozneje bodo Koprčani gostovali pri GGD Šenčurju.