Koper Primorska prvi finalist Pokala Spar

15
feb.
2020
  • Pokal Spar

Ljubljana - Košarkarji Kopra Primorske so prvi finalisti zaključnega turnirja Pokala Spar. Na Kodeljevem v Ljubljani so v polfinalu premagali Helios Suns z 80:72, v finalu v nedeljo ob 18.45, pa jih čaka zmagovalec dvoboja med Cedevito Olimpijo in Krko. Za Primorsko je to tretja zaporedna uvrstitev v finale pokalnega tekmovanja, ob tem, da je lovoriko dvignila tako 2018 kot 2019, hkrati pa priložnost za drugi naslov v tej sezoni in šestega v nizu.

POKAL SPAR - POLFINALE

KOPER PRIMORSKA : HELIOS SUNS 80:72 (65:46, 43:29, 24:14)
Koper Primorska: Gibbs 9, Barič 11 (1:2), Kosi 4 (0:1), Lazić 23 (2:2), Hodžić 9, Dimec 9 (7:8), Nemanič 3, Luković 12 (3:3).
Helios Suns: Konjević 9 (1:1), Radovčić 9 (3:4), Prepelič 10 (1:1), Pelko 6 (1:2), Bratec 6 (3:4), Oman 6, Šantelj 8 (1:3), Mahkovic 15 (3:4), Hirschmann 1 (1:2), Florveus 2.

FOTOGALERIJA
POSNETEK TEKME

Koprčani so vodili praktično celo tekmo, nasprotnika pa so nadigrali skoraj v vseh elementih igre. Že po prvi četrtini so imeli dvomestno prednost, jo nato v prvem polčasu nadgradili na 17 točk (40:23), dokončno pa je bil zmagovalec odločen po treh četrtinah, ko je semafor kazal rezultat 65:46.

Pri Kopru Primorski, ki je dobila skok kar z 41:22 ter imela višji odstotek zadetih metov iz igre, za tri točke in s črte prostih metov, a izgubila tudi 21 žog, je igralo le osem košarkarjev. Izstopal je Aleksandar Lazić s 23 točkami in 14 skoki (met iz igre 9:14, trojke 3:4). Dvanajst točk je dodal Marko Luković (5 skokov), enajst pa Nejc Barič (5 podaj).

Pri Helios Suns, ki so drugo leto zapored izpadli v polfinalu (lani proti Hopsom), sta do dvomestnih številk prišla le Blaž Mahkovic (15 točk, 7 skokov) in Bine Prepelič (10 točk).

Izjavi po tekmi:
Alen Hodžić, kapetan KK Koper Primorska:
''Danes bi predvsem v obrambi lahko odigrali veliko boljše, saj smo naredili preveč nepotrebnih napak. A na koncu šteje le zmaga in uvrstitev v finale. Sedaj se moramo dobro spočiti in čim boljše pripraviti na finale ter prikazati dobro igro.''

Blaž Mahkovic, kapetan KK Helios Suns:
''Tekmo smo želeli začeti z veliko energije in to nam je dobro uspelo. Nato nam je popustila zbranost, nekoliko se je poznala tudi utrujenost, kar je Koper Primorska izkoristila in povsem zasluženo zmagala.''