Helios Suns do naslova državnih prvakov v kategoriji MU15!

13
maj
2018
  • Mlajše kategorije

Ljubljana - Ekipa domžalskega Helios Suns je v finalu državnega prvenstva za fante do 15 let na krilih izjemnega Urbana Klavžarja, ki je dosegel 38 točk, premagala Novo Gorico mladi in postala državni prvak. Košarkarji Grosupljega so sezono zaključili na tretjem mestu, po tem ko so v malem finalu ugnali novomeško Krko.

Nedelja, 13. maj, ob 18.30 (OŠ Milojke Štrukelj):

NOVA GORICA MLADI A : HELIOS SUNS A 69:82 (21:22, 18:10, 13:29, 17:21)
Ciani 29 (15 skokov), Pajntar 27 (9 skokov), Žižmond 4 (13 skokov); Klavžar 38 (6 skokov), Savič 19 (8 skokov), Flerin 12 (10 skokov, 7 asistenc).

POSNETEK TEKME
FOTOGALERIJA

Košarkarji domžalskega Helios Suns so postali državni prvaki v kategoriji fantov do 15 let. V finalu so po izjemni tretji četrtini premagali domačo Novo Gorico mladi, tretje mesto pa so po zmagi nad Krko dosegli Grosupeljčani.

Po izenačeni uvodni četrtini so pobudo prevzeli Goričani, ki so ob koncu prvega polčasanaredili delni izid 7:0, povedli z najvišjo prednostjo na tekmi in na glavni odmor odšli z odlično popotnico.

V tretji četrtini pa je bila glasno 500-glava publika priča preobratu. Varovanci Gašperja Papeža so iz garderobe prišli odločeni spremeniti potek na parketu. Uvodne minute tretjega dela tekme so bile res silovite, saj so Domžalčani naredili delni izid 15:2. Goričani so se približali na točko zaostanka, nato pa je na sceno stopil junak tekme in MVP zaključnega turnirja Urban Klavžar. V slabih dveh minutah je dosegel izjamnih 14 točk (štiri trojke in en koš za dve točki). V tretjem delu tekme je skupaj dosegel kar 18 točk.

V zadnji četrtini so Domžalčani uspešno branili devet točk prednosti. Domači košarkarji so se nekajkrat približali na šest točk zaostanka, bližje niso uspeli. Zmago Heliosa z najvišjo razliko na tekmi je s črte prostih metov potrdil Urban Klavžar, ki je tekmo zaključil z 38 točkami ter indeksom 35. Poleg Klavžarja se je pri Domžalčanih z raznovrstno igro izkazal Jošt Flerin (19 točk, 10 skokov in 7 podaj), pri Goričanih pa sta večino točk dosegla Saša Ciani (29 točk in 15 skokov) ter Nejc Pajntar (27 točk in 9 skokov).

Najboljši igralec zaključnega turnirja: Urban Klavžar (Helios Suns)
Najboljši strelec zaključnega turnirja: Mark Filip Ivankovič (Grosuplje) - 93 točk
Najboljši skakalec zaključnega turnirja: Saša Ciani (Nova Gorica mladi) - 52 skokov
Najboljša peterka zaključnega turnirja: Mark Filip Ivankovič (Grosuplje), Jaka Klobučar (Krka), Nejc Pajntar (Nova Gorica mladi), David Savič (Helios Suns), Jošt Flerin (Helios Suns).

TEKMA ZA 3. MESTO:
Nedelja, 13. maj, ob 16.00 (OŠ Milojke Štrukelj):

GROSUPLJE A : KRKA 76:75 (17:26, 21:17, 23:16, 15:16)
Ivankovič 21 (9 skokov), Jug 16 (8 skokov), Nidorfer 13 (5 skokov); Klobučar 30 (15 skokov), Hočevar 14 (9 skokov), Perme 12.

Dolenjski obračun za tretje mesto v državnem prvenstvu za fante do 15 let je postregel z zelo zanimivim obračunom, ki je epilog dobil v zadnjih trenutkih. Uspešnejši so bili Grosupeljčani, ki so zmagali z rezultatom 76:75 in se okitili z bronastimi medaljami.

V prvem polčasu so prevladovali Novomeščani, ki so v drugi četrtini vodili že s trinajstimi točkami prednosti. Grosupeljčanom je uspelo do glavnega odmora prednost Krke stopiti na pet točk.

Po glavnem odmoru so košarkarji Grosupljega zaigrali še boljše in v 25. minuti povedli. Nekaj trenutnov pred koncem tretje četrtine so varovanci Andraža Ulčarja vodili že s sedmimi točkami, Krki pa je uspelo pred zadnjimi desetimi minutami razliko znižati zgolj na dve. Tudi uvodne minute zadnjega dela srečanja so potekale po željah Grosupeljčanov, ki so pet minut pred koncem vodili z najvišjo prednostjo na tekmi. Krko sta po zaostanku za osem v igro vrnila Aleksander Hočevar in Jaka Klobučar, ki je rezultat poravnal na 73. Mark Filip Ivankovič je prekinil strelski post Grosupljega, po tehnični napaki novomeškega trenerja Domna Zevnika pa je Nejc Nidorfer povišal na +3. Klobučar je bil nato dvakrat uspešen s črte prostih metov. Krka si je priigrala napad za zmago, vendar meta Permeta in Klobučarja nista končala v obroču.

Pri tretjeuvrščenih Grosupeljčanih je bil ponovno najuspešnejši Mark Filip Ivankovič, ki je dosegel 21 točk ter pridobil še 9 skokov. Jaka Klobučar je v dresu Krke dosegel dvojni dvojček (30 točk in 15 skokov).

ŽE ODIGRANO:

POLFINALE:

Sobota, 12. maj (OŠ Dornberk):
NOVA GORICA MLADI A : GROSUPLJE A 83:81 (15:19, 14:22, 24:27, 30:13)

Pajntar 26 (5 skokov), Ciani 24 (18 skokov), Žižmond 21 (9 skokov); Ivankovič 42 (11 skokov), Jug 14 (8 skokov), Skubic 10 (10 skokov).

Na prvi polfinalni tekmi sta se srečali ekipi Nove Gorice mladi A in Grosupljega A. Grosupeljčani so bili večino tekme v vodstvu, največ so vodili za 18. Rezultat je bil še izenačen na 29, nato pa so si košarkarji Grosupljega z delnim rezultatom 12:0 do konca prvega polčasa priigrali dvomestno prednost. Tudi v drugem polčasu so bili gostje tisti, ki so narekovali tempo igro, nato pa so se domači košarkarji v zaključku tekme povsem približali. Slabo minuto pred koncem so Novogoričani po dolgem času izenačili (81:81), v zaključku tekme pa so odigrali bolj zbrano in se z rezultatom 83:81 uvrstili v nedeljski finale. Grosupeljčani se bodo jutri pomerili na tekmi za tretje mesto.

Za Novo Gorico je največ točk dosegel Nejc Pajntar (26), pri Grosupljem je bil s kar 42 točkami najučinkovitejši Mark Filip Ivankovič.

HELIOS SUNS A : KRKA 89:49 (24:14, 20:13, 22:13, 23:9)

Klavžar 26 (7 skokov, 7 prid. žog), Savič 12, Pajnič 11 (9 skokov); Klobučar 14 (13 skokov), Zaman 12, Hočevar 9.

V drugem polfinalu sta se pomerili ekipi domžalskega Heliosa in novomeške Krke. Krkaši so vodili le z rezultatom 2:0, nato pa so Domžalčani odgovorili z delnim izidom 9:0 in si do konca prvega polčasa priigrali prednost 17 točk. Tudi v drugem polčasu je bil Helios razred zase, Krka ni našla odgovora na igro domžalskih košarkarjev, kar je pomenilo, da so Domžalčani iz minute v minuto višali svojo prednost. Največ so varovanci Gašperja Papeža vodili za 41, končni izid pa je znašal 89:49 v korist Helios Suns, ki se bo v finalu pomeril z ekipo Nove Gorice mladi A, Krka se bo na tekmi za tretje mesto pomerila z Grosupljem.

Urban Klavžar je bil s 26 točkami prvi strelec drugega polfinalnega obračuna. Pri Krki je bil strelsko najuspešnejši Jaka Klobučar, ki je dosegel dvojni dvojček (14 točk, 13 skokov).

ČETRTFINALE:

Petek, 11. maj (OŠ Milojke Štrukelj):
NOVA GORICA MLADI : SLOVAN A 72:59 (16:8, 24:20, 24:18, 8:13)

Ciani 26 (19 skokov, 5 podaj), Pajntar 20 (6 skokov), Žižmond 18 (20 skokov); Jovanovič 27 (8 skokov), Mirtič 15 (7 skokov), Vrhovnik 13.

Izjavi trenerjev pred zaključnim turnirjem:

Jan Zavrtanik, trener Nove Gorice mladi:
"Čestitke igralcem za dozdajšnje opravljeno delo. Uvrstitev na letošnji F8 je kronanje štiriletnega ciklusa, ki smo ga opravili skupaj. Tretje mesto v Sloveniji po odigranem rednem delu državnega prvenstva pa izjemen rezultat. Pred nami je sklepni del, pred katerim so fantje odločeni, da želijo pisati zgodovino. Dali bomo vse od sebe, da posežemo čim višje. Na tem mestu bi se rad zahvalil društvu, ki nam je vedno zagotavljalo odlične pogoje za delo in razvoj ter seveda staršem igralcev, ki so ves ta čas verjeli vame, v nas in v usmeritve društva."

Bojan Brodnik, trener Slovana:
"Lepo je biti v družbi najboljših. Mislim, da je to največja nagrada za moje fante, njihov trud in požrtvovalnost, ne glede na končni rezultat."

KRKA : PODČETRTEK - GES D.O.O. 80:75 (27:20, 18:19, 26:16, 9:20)

Zaman 31 (5 skokov, 7 podaj), Klobučar 28 (11 skokov), Hočevar 8 (10 skokov); Škorjanc 25 (12 skokov, 9 podaj, 6 prid. žog), Boršič 14, Švigelj (6 skokov) in Andrlon po 13.

Domen Zevnik, trener Krke:
"Najprej čestitke fantom in trenerjem vseh ekip za uvrstitev na zaključni turnir. Sezona je bila zelo dolga ter naporna in je od vseh zahtevala veliko discipline in težkih treningov, ki pa so jih fantje vsak dan znova opravili z vnemo, borbenostjo in dobro voljo, za kar se jim zahvaljujem in jim čestitam. Na turnir odhajamo sproščeni, želimo si le, da odigramo tako kot znamo in da se fantje iz izkušnje veliko naučijo."

Davor Brečko, trener Podčetrtka GES D. O. O.:
"Z uvrstitvijo na finalni turnir smo dosegli velik klubski uspeh, saj smo se sploh prvič, s katero izmed mlajših selekcij kluba, prebili na zaključni turnir. Zelo sem ponosen na moje fante, ki so čez celotno sezono pridno trenirali. Zahvalil bi se rad tudi vsem staršem in navijačem ter upravi kluba za podporo. Krki prepuščamo vlogo favorita, kar pa ne pomeni, da se bomo zlahka predali."

Četrtek, 10. maj (OŠ Milojke Štrukelj):
HELIOS SUNS A : PETROL OLIMPIJA A 80:59 (20:2, 23:23, 20:12, 17:22)
Klavžar 19, Savič 15 (5 skokov), Flerin 11 (9 skokov); Gliha 24 (9 skokov), Rojc 13 (12 skokov), Todorovič 12.

Gašper Papež, trener Helios Suns:
"Iskrene čestitke vsem ekipam za letošnje predstave in uvrstitev na zaključni turnir. Sezona je resnično dolga, zato upam, da bodo vsi fantje zdržali še teh nekaj tekem, predvsem pa, da bodo v teh tekmah tudi čim bolj uživali. Staršem gre zahvala za podporo in pa namig, da naj tudi na teh zadnjih tekmah ostanejo čim bolj športni navijači, košarkarjem pa, da naj enostavno dajo vse od sebe, potem pa bo hitro jasno, kaj jim bo to na zaključnem turnirju tudi prineslo. Vsem skupaj želim obilo športne sreče in zabave, verjamem pa, da bodo v Novi Gorici odlični gostitelji in da bo turnir vsem skupaj ostal v lepem spominu."

Borut Fijavž, trener Petrola Olimpije:
"Zaključni turnir je nagrada fantom in trenerjem vseh ekip za večleten trud in za to vsem iskreno čestitam! Mi se ne slepimo, Helios ima dominantno ekipo, zasluženo so osvojili prvo mesto v ligi, na turnirju veljajo za nespornega favorita. Kljub visokim razlikam na medsebojnih srečanjih tekom sezone ne gremo v boj z belo zastavo. Izgubiti nimamo ničesar, pridobili pa bomo, ne glede na rezultat, zagotovo več kot nasprotnik. Borba do zadnje kaplje zelene krvi, ki so jo sposobni prikazati moji fantje, bo naše glavno orožje. V kolikor bomo potisnili meje naših sposobnosti, bomo dosegli svoj cilj."

GROSUPLJE A : AKK BRANIK 105:81 (24:11, 28:36, 31:16, 22:18)
Ivankovič 30 (11 skokov), Nidorfer 17, Jug 16 (9 skokov); Oberlajt 30 (5 skokov, 6 asistenc, 6 prid. žog), Rajter 19 (15 skokov), Baltič 12.

Andraž Ulčar, trener Grosupljega:
"Najprej bi čestital vsem ekipam za uvrstitev na zaključni turnir državnega prvenstva za fante do 15 let in jim hkrati zaželel veliko sreče in dobrih tekem, seveda vse v duhu fair playa. Po dolgi sezoni nabiranja novih izkušenj, v kateri smo odigrali veliko kvalitetnih tekem, pridno trenirali in se odrekali v dobrobit košarke, se z ekipo ekstremno veselimo zaključnega izziva v Novi Gorici. Naj zmaga najboljši."

Mario Primorac, trener AKK Branik:
"Za ekipo je velik uspeh uvrstitev na zaključni turnir U15. Fantje pridno trenirajo in se veselimo nastopa v Novi Gorici. Dali bomo vse od sebe, da bomo dostojno zastopali mariborsko košarko."