Helios Suns Coris osvojil prvo mesto v kategoriji fantov U15

02
jun.
2019
  • Mlajše kategorije

Ljubljana - Domžalski košarkarji so pred polnimi tribunami Športne dvorane Domžale, v velikem finalu državnega prvenstva za fante do 15 let, premagali Janče A z rezultatom 79:54. Na tekmi za tretje mesto so košarkarji Petrola Olimpije A premagali Terme Olimia Podčetrtek z rezultatom 72:53.

BILTEN ZAKLJUČNEGA TURNIRJA

FINALE
Nedelja, 2. junij, o
b 12:15
HELIOS SUNS CORIS : JANČE A 79:54 (19:13, 19:17, 16:16, 25:8)

Vide 41 (7 skokov), Zemljič 13 (5 skokov); Osojnik 18 (14 skokov), Belko 16
Domačini so pred številnim domžalskim občinstvom, v drugem polčasu strnili upor košarkarjev Janč in na koncu zmagali z razliko 25 točk. Domžalčani so potek tekme nadzarovali že od samega začetka in svojim tekmecem niso dovolili, da se razigrajo. Največjo prednost so si priigrali v zadnji četrtini, ki so jo dobili s sedemnajstimi točkami razlike. Jan Vide je igralcem iz Janč povzročal največ težav, na koncu je v statistiko vpisal kar 41 točk, 7 skokov, 4 podaje in 2 pridobljeni žogi ter si tako prislužil naziv najkoristnejšega igralca turnirja (MVP). Pri gostujoči ekipi je Arne Osojnik dosegel dvojnega dvojčka, 18 točk in 14 skokov.

Izjavi trenerjev po tekmi
Gašper Papež, trener Helios Suns Corisa:
"Čestitke vsem ekipam, ki so se uvrstile na zaključni turnir. Res sem vesel za svoje fante, da so uspeli na naši zadnji skupni tekmi prikazati najboljšo predstavo v sezoni. Držali so se navodil, stopili so skupaj, ko je bilo to najbolj potrebno in na koncu smo zasluženo najboljši v državi. Za nami je ogromno število treningov. Vesel sem, da so fantje skozi sezono držali skupaj kot ekipa, kljub vsem spremembam in poškodbam, ki so nas pretresle. Ob tej priložnosti bi se rad zahvalil upravi kluba ter strokovnemu štabu, ki omogoča igralcem razvoj in odlične pogoje za delo, zahvala pa gre seveda tudi vsem staršem in navijačem, ki nas podpirajo v dobrem in v slabem. Upam, da bo tako tudi v prihodnje."

Danilo Podgoršek, trener Janč:
"Čestitke Heliosu za osvojeno prvo mesto. Na žalost nam danes ni stekel met, vendar svojim fantom ni kaj za očitati. Za nami je dolga in uspešna sezona, fantje so naredili ogromen napredek in s takšnim delom bodo zagotovo dosegli še veliko. Glave gor, gremo naprej novim zmagam naproti."

15:15, 13:15, 21:13, 23:10)
Todorovič 15 (11 skokov), Ličan 12; Škorjanc 27 (15 skokov), Kitak (12 skokov) in Bizjak (7 skokov) 9
Na tekmi za tretje mesto sta ekipi prikazali izjemno borbeno predstavo. Moštvi sta se v prvem polčasu izmenjavali v vodstvu, na glavni odmor pa so dve točki prednosti nesli košarkarji Podčetrtka (28:30). Na začetku drugega polčasa so Ljubljančani zaigrali agresivneje v obrambi, pridobili nekaj žog, kar je vodilo v lahke koše iz protinapada. Pri košarkarjih iz Podčetrtka se je že poznala utrujenost saj so turnir odigrali s sedmimi igralci, Ljubljanska klop pa je bila danes boljša s kar 29:0.

Drugi polčas so Ljubljančani dobili z rezultatom 43:23 in se na koncu zasluženo veselili tretjega mesta. Vukašin Todorovič je pri Petrol Olimpiji v statistiko vpisal 15 točk in zbral še 11 skokov, Lon Ličan je dosegel 12 točk. Dvojnega dvojčka je prav tako dosegel Gašper Kočevar, 10 točk in 14 skokov. Pri Podčetrtku je vsestransko predstavo prikazal Gašper Škorjanc, ki je 27 točkam dodal še 15 skokov.

(Petrol Olimpija A - 3. mesto)

(Terme Olimia Podčetrtek - 4. mesto)

NAJKORISTNEJŠI KOŠARKAR ZAKLJUČNEGA TURNIRJA (MVP): Jan Vide (Helios Suns Coris)

NAJBOLJŠA PETERKA ZAKLJUČNEGA TURNIRJA:
Gašper Škorjanc (Terme Olimia Podčetrtek), Vukašin Todorovič (Petrol Olimpija), Nal Belko (Janče), Jan Zemljič in Mark Hal Pehlič (Helios Suns Coris).

POLFINALE
Sobota, 1. junij
JANČE A : PETROL OLIMPIJA A 97:72 (
19:17, 30:10, 27:22, 21:23)
Osojnik 22 (8 skokov), Lampret 19 (11 skokov); Todorovič 31, Mlakar 16
Košarkarji Janč so v četrtfinalu zanesljivo premagali Krko, v polfinalu pa so brez večjih težav premagali še Petrol Olimpijo A in si tako zasluženo priigrali nastop v velikem finalu. Arne Osojnik je bil po odlični tekmi proti Zlatorogu, ko je v statistiko vpisal dvojnega dvojčka, z 22 točkami ponovno najzaslužnejši za zmago Janč, Luka Lampret je v statistiko vpisal dvojnega dvojčka (19 točk, 11 skokov). Pri Petrol Olimpiji A je Vukašin Todorovič dosegel 31 točk.

HELIOS SUNS CORIS : TERME OLIMIA PODČETRTEK 75:57 (15:19, 18:12, 18:15, 24:11)
Vide 21 (5 skokov), Zemljič 18 (9 skokov); Škorjanc 20 (18 skokov in 6 podaj), Bizjak 15
Domžalčani so pred številnim domačim občinstvom premagali Podčetrtek in se bodo v velikem finalu pomerili z Jančami. Košarkarji Podčetrtka so po odlični prvi četrtini padli v strelski mrk, kar so domačini s pridom izkoristili in še pred glavnim odmorom povedli. Glavno prednost so si domačini nato priigrali šele v zadnji četrtini, ki so jo dobili kar s 13 točkami razlike. Jan Vide je za zmago Domžalčanov dosegel 21 točk, na drugi strani je Gašper Škorjanc v statistiko vpisal 20 točk, 18 skokov in 6 podaj.