06
jul.
2019
  • Dekleta U18

Ljubljana/Skopje - Reprezentanca deklet U18 je danes odigrala svojo drugo tekmo na evropskem prvenstvu divizije B v Severni Makedoniji. Tokrat jim je nasproti stala reprezentanca Norveške, ki pa se je našim dekletom lahko upirala le v uvodnih minutah tekme. Slovenske košarkarice so na koncu zmagale z rezultatom 70:31, jutri pa jih čaka tekma proti Estoniji. Obračun Slovenije in Estonije, ki se bo začel ob 16.30 uri, bo moč spremljati v živo na našem Facebook profilu.

Podobno kot na včerajšnji tekmi s Kosovom, so naše košarkarice ponovno prikazale izjemno borbeno in moštveno predstavo. Norvežanke so se upirale le v uvodnih minutah tekme, nato pa so pobudo na igrišču prevzele Slovenke in na koncu zasluženo zmagale. Strelsko najučinkovitejša je bila Lea Debeljak, ki je dosegla 13 točk. Mejo destih točk sta presegli še Ajda Burgar (11) in Elma Dautović (10). Selektor Ernest Novak je minutažo razdelil med vse svoje igralke, tokrat pa sta brez točk ostali le Tia Tajhar in Hana Zupanc. Časa za počitek ne bo ravno veliko saj Slovenijo že jutri čaka obračun proti Estoniji, ki je uvodno tekmo izgubila proti Finski (65:90), danes pa so Estonke premagale Kosovo (100:35).

Ernest Novak, selektor slovenske reprezentance deklet U18:
"Obračun z Norveško nismo začeli dovolj odločno in čvrsto, kar so nasprotnice izkoristile ter z napadalnim skokom dosegle nekaj lahkih košev. Ko smo začeli v obrambi igrati, kot je potrebno, je razlika rasla in tako smo zasluženo prišli do nove zmage. Čestitke dekletom za borbo in odnos."

TEKME SLOVENIJE NA EVROPSKEM PRVENSTVU

VSE O REPREZENTANCI SLOVENIJE

(Skupina A)
6. julij, ob 21:00
SLOVENIJA : NORVEŠKA 70:31
Debeljak 13, Merlak 8, Pavlič 6, Vide 4, Vrečer 4, Burgar 11, Dautović 10, Hlebec 5, Hribljan 5, Perez 4, Tajhar, Zupanc

SLOVENIJA : KOSOVO 97:12
Merlak 8, Hribljan 3, Hlebec 2, Burgar 12, Tajhar 8, Debeljak 16, Zupanc 6, Dautović 16, Perez 8, Vrečer 9, Vide 2, Pavlič 7

Slovenke so letošnje evropsko prvenstvo v Severni Makedoniji začele na najboljši možni način. Z rezultatom 97:12 so premagale reprezentanco Kosova, košarkarice pa so na prvi tekmi prikazale odlično telesno pripravljenost in medsebojno povezanost. Selektor reprezentance Ernest Novak je priložnost za igro ponudil vsem igralkam, ki so svojo priložnost odlično izkoristile ter se tudi vse vpisale med strelke. Lea Debeljak in Elma Dautović sta na koncu dosegli 16 točk, Ajda Burgar jih je prispevala 12.