EP ŽU18: Slovenske košarkarice osvojile 11. mesto

14
jul.
2019
  • Dekleta U18

Ljubljana/Skopje - Reprezentanca deklet do 18 let je danes odigrala še svojo zadnjo tekmo na letošnjem evropskem prvenstvu divizije B v Severni Makedoniji. Košarkarice so po napeti končnici premagale Švico s 53:51 in tako prvenstvo zaključile z zmago ter na koncu osvojile 11. mesto.

Slovenske košarkarice so v uvodnih minutah tekme za 11. mesto hitro povedle za 10 točk ter z veliko mero motivacije in borbenosti po prvih desetih minutah vodile z 18:7. Druga četrtina je sicer pripadla Švicarkam, kljub temu pa so imele ob polčasu prednost Slovenke, 28:21.

V drugi polovici tekme so naša dekleta popustila in Švica se je pred zadnjo četrtino vrnila v igro. Tri minute in pol pred koncem srečanja so Švicarke povedle z 48:47, 44 sekund pred koncem pa je na semaforju kazalo 50:47 v korist Švice. V naslednjem napadu je Lea Debeljak, ki se je uspešno vrnila po poškodbi gležnja, zadela trojko in izid je bil izenačen. Švicarke so nato izsilile osebno napako, zadele enega izmed dveh prostih metov in 13 sekund pred koncem vodile z 51:50. Po minuti odmora so Slovenke dobro izvedle napad, Ajda Burgar je po prodoru dobro našla prosto Debeljakovo, ki je s trojko 3 sekunde pred iztekom igralnega časa prinesla zmago Sloveniji.

Lea je na koncu tekmo končala pri 12 točkah, Ajda Burgar jih je prispevala 8.

Ernest Novak, selektor reprezentance deklet U18:
"Lepo je, da smo za konec dosegli zmago, ne glede na igro, ki smo jo prikazali. Prvenstvo smo končali s 5 zmagami in 3 porazi, kar ni slabo, vseeno pa je malo grenkega priokusa, da bi z nekaj več sreče in izkušenj lahko naredili več. Za konec bi se rad zahvalil dekletom za vse, kar so naredile in pokazale skozi celotne priprave in prvenstvo, ter svojemu štabu za profesionalen odnos in pomoč."