EP ŽU18: Košarkarice izgubile proti Slovaški, jutri tekma za 11. mesto

13
jul.
2019
  • Dekleta U18

Ljubljana/Skopje - Reprezentanca deklet U18 je v Skopju žal izgubila boj proti Slovakinjam (56:64) in bo tako jutri odigrala zadnjo tekmo za končno uvrstitev na 11. ali 12. mesto. Slovenke bodo svoje nasprotnice dobile po današnji tekmi med Švico in Irsko.

Slovenske košarkarice so odlično začele obračun proti Slovaški, povedle s 7:3 nato pa so se Slovakinje otresle začetne treme, izid izenačile in srečanje se je razživelo. Ekipi sta se vse do druge polovice četrte četrtine izmenjavali v vodstvu, potem pa so naše košarkarice naredile nekaj nepotrebnih napak v napadu, kar so Slovakinje uspele kazovati. Tri minute pred koncem so po vodstvu za tri točke, po dosojeni tehnični napaki, prednost povišale na šest točk, kar je bilo dovolj za končno zmago.

Pri Sloveniji je največ točk dosegla Manca Vrečer (17), Elma Dautović jih je prispevala 13. Slovenija bo tako jutri odigrala tekmo za končno razvrstitev na 11. ali 12. mesto, nasprotnice pa bodo dekleta dobile po koncu tekme med Švico in Irsko.