EP MU16: Zmaga nad Nemčijo in obstanek v diviziji A

14
avg.
2019
  • Fantje U16

Ljubljana/Udine - Reprezentanca fantov U16 je z rezultatom 72:65 premagala Nemčijo in si tako zagotovila obstanek v diviziji A. Fantje se bodo v petek, ob 21. uri, za razvrstitev od 9. do 12. mesta pomerili s Severno Makedonijo. Obračun bo v spletnem prenosu moč spremljati tudi na naši Facebook strani.

Pomembno tekmo za obstanek v diviziji A so bolje otvorili Nemci. Slovenski košarkarji so v sedmi minuti ujeli priključek in pred drugo četrtino zaostajali za dve točki (14:16). V drugi četrtini sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, Nemci so si uspeli priigrati šest točk prednosti (19:25), a so naši fanjte hitro izenačili, nato pa s košem danes odličnega Saše Cianija prvič povedli. Prvi polčas se je končal z rezultatom 35:34 v korist Slovenije.

Naši fantje so po povratku na parket prevzeli pobudo in Nemce nadigrali v vseh statističnih kategorijah, pred zadnjim delom tekme pa so vodili z dvomestnim številom točk (55:45). Tudi v zadnji četrtini danes raigranih Slovencev ni bilo mogoče ustaviti, kar štirje košarkarji pa so na koncu presegli mejo desetih točk. Najboljšo predstavo na prvenstvu je prikazal Saša Ciani, ki je v statistiko vpisal 19 točk, 15 skokov, 6 blokad, 3 podaje in eno pridobljeno žogo - skupna valorizacija 38. Mark Filip Ivankovič je poleg 11 točk ujel še 9 odbitih žog, Urban Klavžar je dosegel 17 točk, Tibor Mirtič pa 12. Slovenski košarkarji so si z zasluženo zmago že zagotovili obstanek v diviziji A, v petek pa se bodo za razvrstitev od 9. do 12. mesta pomerili s Severno Makedonijo, ki je danes premagala Bosno in Hercegovino.

Dejan Gašparin, selektor reprezentance fantov U16:
"Čestitam fantom za zmago. Kljub temu, da je nekaj grenkega priokusa zaradi včerajšnje tekme, smo danes naredili, kar je najpomembnejše in zmagali v danem trenutku najpomembnejšo tekmo. Fantje so pokazali karakter in se po težkem porazu pobrali ter danes naredili vrhunski posel. Sedaj nas čaka dan počitka in dve tekmi za razvrstitev, ki jih bomo lahko odigrali pod manjšim pritiskom. Cela ekipa se zahvaljuje navijačem, ki nas bodrijo že od prvega dne in so naš 6 igralec."