Do zanesljivih zmag Rogaška in Šentjur

09
nov.
2019

Ljubljana - Košarkarji Rogaške so v Laškem prišli do tretje zaporedne zmage in se tako povzpeli pod vrh lestvice 1. SKL. Šentjurčani so zanesljivo dobili lokalni derbi v Podčetrtku.

1. SKL
6. kolo
Sobota, 9. november, ob 19:00

TERME OLIMIA PODČETRTEK : ŠENTJUR 64:94 (17:25, 21:18, 12:26, 14:25)
Terme Olimia Podčetrtek: Kosič 16, Strnad 8, Gorenc 2, G. Škorjanc 2, Švigelj 2, Thomas 12, Cerkovnik 4, Gabrovšek 12, Stergar 4, Reberšak 2.
Šentjur: Vlahović 17, Pešić 3, Držić 8, Haynes 25, Radulović 7, Čebašek 20, Strmčnik 2, Tabak 3, Gunzek 3, Ahmedović 6.

Igralci Terme Olimia so po štirih zaporednih gostovanjih in prav toliko porazih na peti tekmi sezone prvič zaigrali pred domačimi gledalci. Pred to tekmo pa je imel štiri poraze tudi Šentjur, a ob tem že eno zmago. Šentjurčani, ki jih vodi Saša Dončić, so v 6. kolu prepričljivo prišli do druge zmage v prvenstvu.

Šentjur je prvo četrtno dobil s sedmimi koši razlike, a je ta na začetku druge padla le na tri. Sredi druge četrtine so gostje prvič povedli z dvomestno razliko (26:36), a je bilo minuto in pol pred polčasom domačim po prostih metih Strnada uspelo znova znižati razliko na štiri (34:38), pred začetkom drugega dela pa je bil zaostanek le za točko višji.

Ko je Randall Haynes zadel trojko v 25. minuti, je Šentjur povedel za 12 točk (57:45), kmalu nato pa že za 19 (64:45), s tako veliko prednostjo pa so gostje začeli tudi zadnjo četrtino, v kateri so kmalu povečali prednost na več kot 20 točk in se nato na tej razliki gibali večji del zaključka do končnih 30 točk prednosti. Haynes je bil prvi strelec dvoboja s 25 točkami, Jakob Čebašek jih je dodal 20, gostje so ob tem zadeli kar polovico poskusov trojk, na drugi strani je bil pri domačih najučinkovitejši Žan Kosič (16).

V soboto, 16. novembra, bodo Terme Olimia Podčetrtek v 7. kolu igrale v Rogaški Slatini, že v sredo, 13. novembra, pa bo Šentjur gostil Koper Primorsko.

Izjavi trenerjev po tekmi:
Davor Brečko, trener Terme Olimia Podčetrtka:
"Čestitam Šentjurju za zmago. Do polčasa smo še odigrali korektno, v drugem pa smo se razpadli, naredili veliko nepotrebnih napak in zasluženo izgubili."

Saša Dončić, trener Šentjurja:
"Pred to tekmo smo se znašli v zelo slabem položaju, imamo tudi težave s poškodbami. Naša ekipa ni tam, kjer bi morala biti vendar smo danes uspeli zmagati. Čestitke fantom za dobro tekmo."

ZLATOROG LAŠKO : ROGAŠKA 75:99 (16:29, 15:23, 23:21, 21:26)
Zlatorog:
Vodiškar 3, Jereb 13, Kusovac 13, Joseph 6, Bjeletić 6, Šlutej, Grdadolnik 4, Grušovnik 9, Gontar 3, Šlutej 9, Štemberger 9.
Rogaška: Ferme 22, Fon 13, Washington 13, Durnik 2, Lelić, Miličević 12, Vujasinović 8, Čevizović 5, Dornik 8, Lalić 10, Čigoja 6.

Rogaška je v Laško prišla po visoki zmagi na gostovanju proti Šentjurju in je bila ob enem porazu tretja v sezoni. Zlatorog pa je slabo odprl sezono in imel ob eni zmagi kar tri poraze. In že začetek tekme je pokazal, da se bo serija izgubljenih dvobojev Laščanov nadaljevala, Rogaška pa se je povzpela pod sam vrh, za Koper Primorsko in Helios Suns.

Po košu Mihe Fona v začetku tretje minute je bilo že 10:2 za goste iz Rogaške Slatine, domači so se po seriji 5:0 še priključili (7:10), a potem skoraj tri minute niso dosegli niti točke in gostje so slabe štiri minute pred polčasom povedli za 14 (21:7). Ko je slabo minuto in pol pred koncem druge četrtine Ivan Miličević zadel vse tri proste mete, je bilo že 20 točk razlike (47:27). Tretjo četrtino so gostje začeli z veliko prednostjo (52:31), a je ta potem padla dvakrat na le osem točk, nazadnje po trojki Tomaža Jereba, ko so domači znižali na 49:57. Po novi trojki Miličevića pa so gostje znova povedli za 19 pol minute pred koncem tega dela igre (73:54) in po delnem izidu 16:5.

Po treh minutah zadnje četrtine je Jaka Štemberger domače približal na 11 točk zaostanka (65:76). A je nato kar deset točk v seriji sam dosegel Fon za 86:65 in prednost gostov je presegla 20 točk, na koncu je znašala +24. Tadej Ferme je bil z 22 točkami prvi strelec gostov in tekme, po dva igralca na obeh straneh pa so zmogli po 13 točk, med njimi je bil Fon.

V soboto, 16. novembra, bo v 7. kolu Zlatorog v gosteh igral s Hopsi, Rogaška pa bo gostila Terme Olimia Podčetrtek.

Robi Ribežl, trener Zlatoroga:
"Spet naš medel začetek. Igralci enostavno niso znali narediti male osebne napake. Rogaški smo pustili, da se razigra in "razleti" po igrišču."

Damjan Novaković, trener Rogaške:
"Prišli smo do zaslužene zmage. Vseskozi smo nadzirali tekmo. Vseeno čestitam Laščanom, ki so kljub -20 nekajkrat dali vse od sebe in zmanjševali razliko, vendar smo na koncu zasluženo zmagali."