DP U17: Koš Primorska do naslova državnega prvaka!

15
apr.
2018
  • Mlajše kategorije

Ljubljana - V Kopru se je v nedeljo zaključilo državno prvenstvo za fante do 17 let. Naslova državnih prvakov so se veselili košarkarji Koš Primorske, ki so v finalu ugnali kranjski Triglav. Košarkarji Sani Bistrice so ugnali Slovan in sezono zaključili na 3. mesto.
Avtor: Lenart

ZAKLJUČNI TURNIR DRŽAVNEGA PRVENSTVA ZA FANTE U17:

Lokacija: Koper (ŠD STŠ Koper in Arena Bonifika)
Termin: 12. - 15. april

BILTEN ZAKLJUČNEGA TURNIRJA

MVP ZAKLJUČNEGA TURNIRJA: Gregor Glas (Koš Primorska)
NAJBOLJŠI STRELEC ZAKLJUČNEGA TURNIRJA: Gregor Glas (Koš Primorska - 66 točk
NAJBOLJŠA PETERKA ZAKLJUČNEGA TURNIRJA: Andrej Stavrov (ECE Triglav), Bine Prepelič (Sani Bistrica), Gregor Glas (Koš Primorska), Maj Dušanič (Slovan) in Rok Nemanič (Koš Primorska)
FOTOGALERIJA PODELITVE

Finale – četrti dan:

Nedelja, 15. april, ob 13.00, Arena Bonifika:
FINALE

KOŠ PRIMORSKA A : ECE TRIGLAV A 83:76 (27:16, 15:21, 22:14, 19:25)
Glas 31 (8 skokov), Nemanič 21, Hrovat 10 (6 skokov), Praljak (5 skokov) in Stavrov (7 skokov in 7 podaj) po 17, Copot 13 (5 skokov).

FOTOGALERIJA

Košarkarji Koš Primorske so postali državni prvaki v kategoriji fantov do 17 let. Vodili so celotno srečanje in z rezultatom 83:76 odpravili kranjski Triglav.

Gostitelji so tekmo odprli z 11:0, Kranjčani so prvi točki dosegli po treh minutah in pol. Po prvi četrtini so Koprčani vodili že z 11 točkami naskoka. Kranjčani so se sicer uspeli približati, vodstva pa niso uspeli prevzeti.

V zadnji četrtini je Kranjčane v igri držal predvsem Dominik Praljak, ki je v tem delu tekme dosegel vseh 17 točk. Poleg Praljka je 17 točk dosegel Stavrov, ki je k temu izkupičku dodal še po sedem skokov in asistenc. Kranjčanom se je uspelo še nekajkrat približati na šest točk zaostanka, bližje pa ni šlo. Minuto pred koncem je Nemanič iz protinapada dosegel 20. točko in vodstvo Koprčanov povišal na devet točk. Tekmo smo domači košarkarji mirno pripeljali do konca in se zasluženo veselili naslova državnih prvakov.

Najboljši strelec tekme, ki je bil hkrati MVP in najboljši strelec zaključnega turnirja, je bil Gregor Glas, ki je dosegel 31 točk in pridobil osem skokov.

Izjava po tekmi:

Miro Alilović, trener KOŠ Primorske A:
"Iz srca čestitam fantom za ta neverjeten uspeh. Zagotovo pot do naslova državnega prvaka ni nikoli lahka, tudi tokrat ni bila. Vsi vemo, koliko so odrekanj in garanja je za njimi v celotni sezoni, prav tako so me morali poleti na pripravljalnem taboru v Tolminu spoznati in spoznati moj način dela. Naslov državnega prvaka je nagrada za celoletno delo. Fantje so resnično garali, iz dneva v dan. Najbolj zadovoljen sem, ko vidim, kako so v tem času napredovali, ostalo, kot je na primer veselje ob osvojitvi naslova, pride kasneje. Videl se je napredek, tako košarkarski, kot tudi življenski, v primerjavi s finalnim turnirjem v kategoriji fantov do 19 let. Zahvaljujem se predsedniku ŠD KOŠ Primorska, Matjažu Hrabarju, vsem ljudem, ki pomagajo v našem klubu, tudi sodelavcem iz KK Sixt Primorska, in seveda, vsem staršem, ki so kakorkoli pomagali pri organizaciji finalnega turnirja, ki je bil resnično na vrhunski ravni. Razmišljali nismo popolnoma o ničemer, razen o košarki in pripravi na tekme. Sezone je konec, pred nami je kratek počitek. Napravili bomo vse, znova trdo garali in izkoristili poletje, da čim bolj napredujemo in se ustrezno pripravimo na novo sezono. Hkrati pa najlepša hvala vsem navijačem, ki so nas podpirali skozi celoten finalni turnir in bili naš šesti igralec na vsaki tekmi!"

Nedelja, 15. april, Arena Bonifika:
TEKMA ZA 3. MESTO:

SANI BISTRICA : SLOVAN A 86:77 (14:20, 21:21, 28:14, 23:22)
Prepelič 22 (16 skokov, 6 asistenc), Sagadin 21 (5 skokov), Babšek Vrečko 14 (11 skokov); Dušanič 23 (8 skokov), Kerič 17 (5 asistenc), Kalan 13 (7 skokov).

POSNETEK TEKME

Košarkarji ekipe Sani Bistrica so tekmovanje v državnem prvenstvu za fante do 17 let zaključili na tretjem mestu. Na tekmi za bron so bili boljši od ljubljanskega Slovana.

V prvem polčasu so bili za odtenek boljši Ljubljančani, ki so na krilih košarkarjev, ki so začeli v prvi peterki na glavni odmor odšli s prednostjo šestih točk.

V tretji četrtini pa je Bistričanom uspel popoln preobrat. Z učinkovito igro v napadu in agresivno v obrambi so v tretjem delu dosegli še enkrat toliko točk kot košarkarji iz Ljubljane. Po trojki Jake Pešaka je pet minut do konca srečanja je bila prednost Bističanov prvič dvomestna. Slovanovci se niso predali in tri minute do konca prišli na pet točk zaostanka, nato pa zapravili tri napade za priključek.

Usodo Slovana je s košem in zadetim dodatnim prostim metom dokončno zapečatil Bine Prepelič, ki je bil z 22 točkami najboljši strelec ekipe iz Slovenske Bistrice. Pri Slovanu je Maj Dušanič dosegel 23 točk.