DP MU17: Triglav in Koš Primorska v nedeljskem finalu

14
apr.
2018
  • Mlajše kategorije

Ljubljana - V Kopru sta bili v soboto na sporedu polfinalni tekmi državnega prvenstva za fante do 17 let. V prvem polfinalu je Triglav ugnal Sani Bistrico, na drugi polfinalni tekmi je Koš Primorska zanesljivo ugnala Slovan. Srečanje za tretje mesto in finale bosta na sporedu v nedeljo.
Avtor: Lenart

ZAKLJUČNI TURNIR DRŽAVNEGA PRVENSTVA ZA FANTE U17:

Lokacija: Koper (ŠD STŠ Koper in Arena Bonifika)
Termin: 12. - 15. april

BILTEN ZAKLJUČNEGA TURNIRJA

Polfinale – tretji dan:

Sobota, 14. april, ŠD STŠ Koper:
SANI BISTRICA : ECE TRIGLAV A 68:77 (17:18, 11:20, 14:21, 26:18)

Prepelič 26 (15 skokov), Kovče 14 (5 skokov), Babšek Vrečko (6 skokov) in Sagadin po 8; Copot 22 (12 skokov), Stavrov 14 (11 skokov, 8 podaj), Praljak 11.

POSNETEK TEKME
FOTOGALERIJA

Prva polfinalna tekma med Sani Bistrico in Triglavom je pripadla slednjim. Odločilno prednost so si Triglavani priigrali v drugi in tretji četrtini. Slabih osem minut do konca obračuna je prednost kranjskih košarkarjev znašala že 20 točk, a se Bistričani niso predali in so tri minute do izteka igralnega časa ponovno znižali zaostanek pod deset točk. Bistričani so v zaključku tekme zaostajali najmanj za šest točk, a so jim Triglavani preprečili popoln preobrat. Na koncu je kranjska ekipa zmagala s 77:68.

Pri ECE Triglavu je bil strelsko najsupešnejši Jan Copot, ki je 22 točkam dodal še 12 skokov, Andreju Stavrovu sta 2 skoka zmanjkala do trojnega dvojčka (14 točk, 11 skokov, 8 podaj). Pri Sani Bistrici je Bine Prepelič zabeležil dvojni dvojček (26 točk, 15 skokov - indeks 32), Nejc Kovče je pristavil 14 točk.

KOŠ PRIMORSKA A :  SLOVAN A 86:65 (23:19, 17:15, 24:16, 22:15)

Glas 23 (6 skokov, 5 podaj), Nemanič 19 (5 podaj), Hodžić 10; Dušanič 16 (5 skokov), Kalan 12 (7 skokov), Šikanič 10.

V drugem polfinalu je domača Koš Primorska gostila ekipo Slovana. Primorci so tekmo zanesljivo dobili z rezultatom 86:65. Ekipi sta bili v prvem polčasu dokaj izenačeni, ob koncu prve četrtine so domačini vodili za štiri, ob polčasu za šest točk. Primorci so tekmo prelomili ob koncu tretje četritne. Tri minute do konca tretjega dela je zaostanek Slovana znašal le štiri točke (50:46), nato pa so Koprčani v treh minutah napravili delni izid 14:4. V zadnji četrtini je prednost Koš Primorske le še naraščala in koprska ekipa se je tako uvrstila v veliki finale, Slovan bo v nedeljo igral na tekmi za tretje mesto.

Za zmagovalce je Gregor Glas prispeval 23 točk, Rok Nemanič jih je dosegel 19. Pri Slovanu je bil strelsko najučinkovitejši Maj Dušanič, ki je zabeležil 16 točk, Matija Kalan jih je pristavil 12 (7 skokov).