22
jul.
2018
  • Člani B

Ljubljana - Slovenska B reprezentanca je v nedeljo v Jilinu odigrala tretjo oziroma zadnjo tekmo z reprezentanco Kitajske in bila še tretjič neuspešna. Tokrat so bili Kitajci boljši z 79:66.
Avtor: KZS/Lenart

RAZPORED TEKEM:

Nedelja, 22. julij 2018, Jilin:
KITAJSKA MODRI : SLOVENIJA B 79:66 (21:14, 26:14, 19:14, 13:24)

Strelci za Slovenijo: Hodžić 16, Radulović 9 (6 skokov), Vašl 8 (5 skokov), Kosi 6, Martinčič in Vončina (5 skokov) po 5, Barič, Šantelj in Durnik po 4, Ferme 3, Brodnik 2, Močnik.

Slovenska B reprezentanca je v nedeljo odigrala zadnjo tekmo na Kitajskem. Slovenci so izgubili še tretjič zapored, a je bila razlika v nedeljo najnižja. Kitajska je zmagala z 79:66.

Člani B so tretjo tekmo začeli v postavi Barič, Brodnik, Kosi, Hodžić in Vončina. V prvem polčasu so potek srečanja ponovno nadzorovali gostitelji, ki so že v prvem polčasu praktično odločili srečanje. Prvo četrtino so Kitajci dobili s +7, do polčasa je prednost narasla na +19.

A v drugem polčasu je sledila boljša igra slovenskih fantov, ki so predvsem z igro v zadnji četrtini nadigrali Kitajsko. Kitajci so sicer ponovno odlično metali za dve točki (61%), vendar so izgubili kar 24 žog. Na drugi strani so Slovenci zadeli manj kot polovico metov za dve točki, izgubili so manj žog kot gostitelji (20).

Najboljši strelec v slovenski izbrani vrsti je bil Alen Hodžić s 16 točkami, Bojan Radulović je 9 točkam dodal 6 skokov, Miha Vašl je v statistiko vpisal 8 točk.

V ponedeljek se slovenska B reprezentanca vrača v Slovenijo.

Izjava po tekmi:

Aleksander Sekulić, selektor slovenske B reprezentance:
"Turnir na Kitajskem je bil za nas dober. Za igralce je bil velik izziv, postaviti se proti tako agresivni igri kot jo gojijo na Kitajskem. Potovanje je bilo za nas zahtevno, prav tako ritem tekem. Želeli bi si še kakšen dan več za adaptacijo, kar bi pomagalo predvsem igralcem. Veseli me, da smo iz tekme v tekmo napredovali tako ekipno kot individualno."