Cinkarna Celje drugi del WABA lige začela z zmago

09
jan.
2018
  • Tekmovanja

Ljubljana - V sredo se je nadaljeval 2. del tekmovanja v WABA ligi - Superliga. Na prvi tekmi je Cinkarna Celje gostovala pri ekipi Beroe in zmagala s 67:60.

BTRAVEL WABA LIGA - SUPERLIGA, 1. KOLO:

Sreda, 10. januar:
BEROE : CINKARNA CELJE 60:67 (19:22, 15:6, 10:16, 16:23)
Banks 14; Slonjšak 17 (10 skokov), Marić 16 (12 skokov), Delić N. 13 (6 skokov).

Celjanke nadaljujejo zmagoviti niz tudi v drugem delu WABA lige - Superligi. Cinkarna Celje se je v Bolgariji v prvem kolu Superlige pomerila z ekipo Beroe, ki jo je v prejšnji sezoni ugnala v finalu lige WABA, in tudi tokrat zmagala. Zelo izenačen obračun v Stari Zagori je bil odločen šele v zadnji četrtini, ki so jo varovanke Damirja Grgića dobile s sedmimi točkami prednosti, kar je bila tudi končna razlika na tekmi (67:60). Slovenske državne prvakinje so zbrale 13 skokov več od svojih nasprotnic (54:41), bile so tudi v številu asistenc in odstotku meta iz igre. Najbolj razpoloženi igralki v dresu Cinkarne Celja sta bili Iva Slonjšak (17 točk, 10 skokov) in Andrea Marić (16 točk, 12 skokov), ki sta dosegli dvojni dvojček.

V naslednjem kolu Superlige se bo Cinkarna Celje na domačem parketu 17. januarja pomerila z ekipo Budučnosti.