AEK Olimpiji prizadejal deveti poraz v Ligi prvakov

29
jan.
2018
  • Tekmovanja

Ljubljana - Aktualni državni prvaki so odigrali še zadnje domače srečanje v tej sezoni Lige prvakov. V Hali Tivoli so morali z 80:71 priznati premoč atenskemu AEK-u. Varovance Zorana Martića v zadnjem kolu čaka obračun z Radom Roso.

Liga prvakov, 13. kolo

Torek, 30. januar, ob 20.00:
PETROL OLIMPIJA : AEK ATENE 80:71 (18:20, 18:13, 18:24, 17:23)
Hrovat 15, Špan 14, Oliver 13 (7 skokov, 6 prid. žog); Hunter 20 (8 skokov).

Predzadnje kolo skupinskega dela Lige prvakov je košarkarjem Petrola Olimpije prineslo deveti poraz v tem tekmovanju. AEK je še drugič v tej sezoni ugnal slovenske državne prvake in dokončno zapečatil usodo Ljubljančanov, ki bodo v prihodnjem tednu odigrali zadnje srečanje v evropskem tekmovanju v sezoni 2017/18.

Ljubljančani so bili v prvem polčasu boljši tekmec. Tri minute do glavnega odmora so vodili že z osmimi točkami naskoka, do konca 20 minut pa zadržali prednost treh točk. Po polovici tretje četrtine so gostje po dolgem času povedli. Ko so v 34. minut Grki povedli za 13 točk, je bilo jasno, da bodo Ljubljančani le s težka prišli do petega para točk. Košarkarji AEK-a, ki so izgubili kar 22 žog, a imeli deset skokov več kot slovenski prvaki, so prednost zadržali do konca obračuna in vknjižili sedmo zmago v Ligi prvakov.

Najboljši strelec Petrol Olimpije je bil Gregor Hrovat s 15 točkami, pri gostih jih je Vince Hunter dosegel 20. Ljubljančane v zadnjem kolu Lige prvakov čaka obračun z zadnjeuvrščeno Radom Roso.

Izjavi po tekmi:

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije:
"AEK si je zaslužil zmago. Želel bi si, da bi igrali bolje v obrambi. 80 točk je preveč za naš nivo. Eden od razlogov je ta, da smo predvsem v tretji četrtini prehitro padli v bonus in nismo uspeli igrati več agresivno. Fizično so bili premočni in so kaznovali vsako situacijo 1 na 1. Imeli smo nekaj dobrih trenutkov, še posebej v prvem polčasu."

Jan Špan, košarkar Petrola Olimpije:
"Prvi polčas je bil dober, a v drugem smo naredili preveč napak. Predvsem je šlo za slabo komunikacijo ter neumne osebne napake, s katerimi smo jim dopustili veliko lahkih točk. Na koncu pa so nas tudi nadskakali. Ni bila slaba predstava z naše strani, a še vedno moramo delati veliko, da bi izboljšali podrobnosti. Zdaj bo to lažje saj imamo nekaj več časa in lažji razpored.