2. SKL za moške: Odigranih pet tekem 21. kola, Joshua Chandler Thompson dosegel 30 točk in 10 skokov

19
2023
  • 2. SKL

Ljubljana – Ta teden je bilo odigranih pet tekem nepopolnega 21. kola, 2. SKL za moške. V petek so se v Portorožu z domačini pomerili košarkarji Ježice, srečanje pa je bilo bolj uspešno za slednje, ki so se veselili zmage s sedmimi točkami razlike. V soboto so potekale še štiri tekme tega kola. V Kranju, kjer je proti domači ekipi nastopil Slovan, so z rezultatom 80:84 zmagali gostje. Še v zadnji minuti tekme so Ljubljančani vodili le za dve točki, nato pa je Jon Dolničar zadel dva prosta meta ter utrdil prednost gostov. Napeta tekma je potekala tudi v Novi Gorici, kjer so Celjani zmagali s petimi točkami razlike. Košarkarji gostujoče zasedbe so vodstvo ohranjali vse od druge četrtine, kljub temu da so se jim domačini večkrat približali. V 21. kolu je bil strelsko najbolj natančen Joshua Chandler Thompson, ki je ekipi, poleg 30 točk, prispeval še 10 skokov. Prav tako je dosegel najboljši statistični indeks, in sicer 35. Naslednja tekma istega kola bo odigrana 22. marca, ko se bodo pomerili košarkarji Litije in PVC Nagode Postojne.